16. 03.19. PitStop w Gorzycach: za darmo sprawdzą stan techniczny samochodów

1
1500

PitStop w Gorzycach: za darmo sprawdzą stan techniczny samochodów

Ujemne temperatury, śnieg, sól i piasek na drogach – to jedne z czynników, które zimą miały wpływ na kondycję samochodów. Wielkimi krokami zbliża się wiosna. To najlepszy czas, aby zrobić porządki i przygotować swoje auto na nowy sezon. W sobotę 16 marca mieszkańcy Gorzyc będą mieli okazję bezpłatnie sprawdzić stan techniczny pojazdów w ramach wydarzenia promującego bezpieczeństwo drogowe.

ProfiAuto PitStop to bezpłatna akcja, która każdego roku odbywa się w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce. W Gorzycach pojawi się z inicjatywy firmy MroAuto Mrozek. Stan techniczny swojego auta będzie można sprawdzić na parkingu basenu „Nautica” przy ulicy Bogumińskiej 31, w godzinach od 10 do 16.

– W mobilnym punkcie serwisowym sprawdzamy układy i części, które bezpośrednio przekładają się na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Kierowcy będą mogli zrobić przegląd stanu zawieszenia, akumulatora, ogumienia, oświetlenia czy wycieraczek. Sprawdzimy też jakość płynów eksploatacyjnych i zbadamy temperaturę wrzenia płynu hamulcowego oraz krzepliwość płynu chłodniczego. Całość obywa się ekspresowo i profesjonalnie, jaka wskazuje sama nazwa akcji – mówi Mariusz Maksym, ekspert techniczny ProfiAuto.

Tylko w ubiegłym roku podczas akcji PitStop mechanicy sprawdzili kondycję blisko 6500 aut, a ponad 2100 kierowców zgodziło się anonimowo udostępnić wyniki przeglądów ich samochodów na potrzeby corocznego zestawienia. Więcej niż połowa pojazdów wymagała wizyty w warsztacie w celu usunięcia usterek. To pokazuje, jak wiele jest jeszcze do zrobienia w zakresie uświadamiania kierowcom relacji pomiędzy stanem technicznym samochodu a bezpieczeństwem na drogach.

– Zbliżająca się wiosna to najlepszy moment żeby zadbać o swoje auto i przygotować je do nowego sezonu. Kończąca się zima mogła mocno nadwyrężyć kondycję naszych samochodów, szczególnie elementów zawieszenia czy układu kierowniczego. Jeśli są jakiekolwiek sygnały lub objawy, że z autem może być coś nie w porządku to kierowcy nie powinni ich bagatelizować. Dlatego zachęcamy do udziału w akcji PitStop i konsultacji z fachowcami – mówi Tomasz Mrozek z firmy MroAuto Mrozek, należącej do sieci ProfiAuto.

Poza profesjonalnym formularzem z przeprowadzonej kontroli, każdy uczestnik wydarzenia otrzyma również motoryzacyjny upominek. Organizatorami akcji PitStop są: marka ProfiAuto, firmy MroAuto Mrozek, ATE, Eni, MANN-FILTER, Osram, Valeo oraz Varta.

1 KOMENTARZ