Piłka nożna – runda jesienna za nami. Wyniki, tabele.

0
1092

Liga okręgowa została zdominowana przez turzańską Unię. W siedemnastu meczach jesiennych przegrali tylko raz, na ironię losu ze swoją imienniczką z Raciborza (0 – 4), dwa spotkania zremisowali i aż 14 spotkań zakończyło sie wygraną unitów. 44 punkty zdobyte dają pierwsze miejsce w tabeli i spokojne przygotowania drużyny do rundy wiosennej. Występująca w tej samej klasie drużyna Czarnych Gorzyce grała w kratkę i rundę jesienną sezonu 19/20 zakończyła w środku tabeli z dorobkiem 25 pkt co uplasowało gorzyczan na 10 miejscu w tabeli okręgówki.

Tabela ligi okręgowej 2019/20

W A klasie podokręgu Racibórz także grają dwa zespoły z naszej gminy Naprzód Czyżowice i Przyszłość Rogów. Początek rozgrywek dla rogowian był ciężki, dopiero w szóstej kolejce mogli się cieszyć ze zwycięstwa i gra tej drużyny zaczęła się poprawiać. $ wygrane 5 remisów dało 17 pky i 11 miejsce w tabeli A klasy. O wiele lepiej wiedzie się Naprzodowi Czyżowice, który za wszelką cenę chce powrócić do ligi okręgowej jak na razie są na dobrej drodze lecz żeby wygrać swoją grupę musza się wspiąć na wyżyny swoich umiejętności. Dziewięć spotkań wygranych, cztery remisy, i dwa spotkania przegrane z Pawłowem (1- 4) i Krzyżanowicami (3 – 4) uplasowało Naprzód Czyżowice na trzecim miejscu w tabeli z 31 pkt i stratą jednego do vice-lidera i 7 do lidera z Czernicy.

Tabela A Klasy 2019/20

W B klasie występuje najmłodszy klub z naszej gminy czyli Rozwój Bełsznica i radzi sobie całkiem nieźle. Dziewięć wygranych meczy, jeden remis to 29 punktów i piąte miejsce w tabeli w której wyprzedzają miedzy innymi LKS Lyski czy takiego tuza piłkarskiego jak Górnik Pszów. Piłkarze Rozwoju do drugiego miejsca w tabeli tracą dwa punkty. O wygranej w tej grupie można już chyba pomarzyć gdyż Raszczyce “odjechało” wszystkim ale jak to w sporcie bywa coda się zdarzają. W grupie tej występują też rezerwy Czyżowic i Gorzyc lecz to tylko rezerwy pierwszych drużyn i o wynikach spotkań zależy od składu drużyny w jakim przystąpią do meczu. & pkt uciułali piłkarze z Gorzyc i przed ostatnie miejsce w tabeli zaś czyżowianie mają dwa razy więcej pkt(14) i pozycja o dwa miejsca wyżej w tabeli B Klasy podokręgu Racibórz.

Tabela B klasy

Rezerwy Przyszłości Rogów i Olszynka Olza to reprezentanci z naszej gminy w najsłabszej grupie rozgrywkowej podokręgu Racibórz C Klasie.
Wyniki rezerw Rogowa to 7 wygranych, 3 remisy i 2 przegrane w sumie daje 24 pkt i 5 miejsce w tabeli.
Wyniki olzan to 2 zwycięstwa, 5 remisów i 5 przegranych meczy co dało 11 pkt i 11 miejsce w tabeli C Klasy.

Tabela C Klasy 2019/20

Bogusław Jordan

Tabele- źródło: 90minut.pl