Wywiad z Nauticą – To już dziś, nocne pływanie na Nautice!. Zapraszamy.

0
1025

Wywiad z Nauticą – To już dziś nocne pływanie!. Zapraszamy.

Nocne pływanie na Nautice 14.2019.2019 w praktyce:


e-gorzyce: Harmonogram imprezy, na którą godzinę przyjechać?


Nautica:
Na 21:00 zapraszamy na pływalnię, a do Centrum treningu już o 20:00. Zalecamy przyjazd 20 minut wcześniej, trzeba się przebrać i pewnie kolejka będzie krótsza 😉

e-gorzyce: Robienie kilometrów – o co chodzi?

Nautica: Uczestnicy, którzy się zdecydują zapisać w biurze imprezy ( obok kasy Nautica ) będą zbierać kilometry pokonane przez siebie na basenie lub/i bieżni/rowerku w Centrum treningu. Za każdy pokonany kilometr sponsorzy zadeklarowali wpłatę na rzecz dzieci z „Pokochaj mnie”.

e-gorzyce: A jak tylko chcę przyjść zobaczyć to?

Nautica: To mogę, zarówno pływalnia jak i Centrum Treningu będą otwarte i bezpłatne dla każdego. Szczególnie zapraszamy tych, którzy nas rzadko odwiedzają – to dobra okazja, żeby zobaczyć co wpisać do postanowień noworocznych2020 😉.

e-gorzyce: Bezpłatnie, to się Wam opłaca?

Nautica:
GOTSiR Nautica pełni wiele ważnych funkcji społecznych, liczymy, że dzięki tej imprezie oprócz wymiernej pomocy dla dzieci bardziej zintegrujemy lokalną społeczność. To już się dzieje np. poprzez udział kilkudziesięciu wolontariuszy i sponsorów. Takie wydarzenia to nasza misja – podobnie jak Narodowy Dzień Sportu. Basen został wybudowany nie po to, że się opłaca ale dlatego, że warto: warto uczyć pływać, ułatwiać aktywność sportową i wspierać rozwój społeczeństwa. Zależy nam na jak największej frekwencji, a dzięki wolontariuszom i sponsorom koszty imprezy będą niewielkie dlatego – brak opłaty nie powinien być wymówką.

e-gorzyce: Impreza dla każdego, dzieci będą miały czym się zająć?

Nautica: Impreza ma charakter rodzinny, na pływalni mamy zaplanowany pomiędzy 21:00 a 23:00 pokaz laserów w dymie i kajaki dla najmłodszych dzieci.

e-gorzyce: A samo pływanie, są jakieś warunki?

Nautica: Nie ma, można pływać dowolnym stylem, w płetwach, z deską a nawet wchodzić do wody kilka razy. Ważny jest minimalny dystans – przy każdym podejściu min 50 m lub wielokrotność.

e-gorzyce: Bieżnia, rowerek w Centrum treningu tak samo?

Nautica: Również nie ma ograniczeń ale poruszając się na trasie basen-Centrum Treningu należy się przebierać.

e-gorzyce: Ale jakieś ograniczenia są?

Nautica:
Bardziej zasady: bezpieczeństwa i logiki. Pilnuj swoich dzieci, słuchaj ratowników i organizatorów. Nie obrażaj się na brak miejsca lub kolejkę – na basenie nie może pływać jednocześnie 100 osób ani na 10 rowerkach jeździć 20. Jeżeli się zarejestrowałeś to masz gwarancję uczestnictwa w danej godzinie. Jeżeli frekwencja będzie tak liczna jak zapytania, to może się zdarzyć, że jedna szafka ubraniowa będzie na całą rodzinę. Niektórzy będą zdziwieni, ale na basenie jest prawie 30 stopni i może być mokro – od wszystkich wymagamy klapek, lekkiego stroju sportowego i nie pozwalamy jeść i pić na plaży basenowej.

e-gorzyce: Warto dodać coś jeszcze?
?

Nautica:
Zostań Iron Men -em, skorzystaj z pływania, biegania i roweru.

Bądź aktywny.

To już dziś – Zapraszamy!

Rozmawiał Bogusław Jordan(e-gorzyce) z Romanem Koral(Nautica).