Zmiany w działaniu sygnalizacji świetlnych na drogach powiatowych

0
767

fot.:24GLIWICE

Zmiany w działaniu sygnalizacji świetlnych na drogach powiatowych
23.03.2020
Jak poinformował Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śląskim z siedzibą w Syryni, w ramach działań profilaktycznych przeciw zakażeniom wirusem SARS-CoV-2 od dzisiaj, 23 marca, wprowadzone zostały zmiany w działaniu sygnalizacji świetlnych na sieci dróg powiatowych. Chodzi o to, by nie było konieczności wzbudzania sygnalizacji przez dotykanie przycisków.

Sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach oraz w rejonie części przejść dla pieszych działają automatycznie, w trybie stałoczasowym, co oznacza, że piesi otrzymają sygnał zielony bez konieczności uruchamiania przycisku. Pozostałe sygnalizacje świetlne wzbudzane na przejściach dla pieszych zostają natomiast przełączone w tryb ostrzegawczy. Sygnalizator widoczny na kierujących pojazdami będzie nadawał sygnał ostrzegawczy pulsujący, a sygnalizatory dla pieszych będą wyłączone. Na takim przejściu obowiązują zasady i przepisy takie, jak dla każdego oznakowanego przejścia dla pieszych w poziomie jezdni.

Zmiany zostały wprowadzone do odwołania. Wszystkich uczestników ruchu drogowego prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i wzmożonej czujności w rejonie świateł, w szczególności przejść dla pieszych.