PILNE ! – Przedszkola w naszej gminie dalej nieczynne.

0
827

Szanowni Państwo,

w dniu dzisiejszym podjąłem wspólnie z Dyrektorami Przedszkoli / Oddziałów Przedszkolnych decyzję o dalszym zawieszeniu wychowania przedszkolnego w naszej gminie. Rozporządzenie rządowe stanowi, że przedszkola mogą zostać otwarte już od 6.05.2020 r. Ostateczne decyzje zostały oddane w ręce samorządu – organu prowadzącego.

Na moją prośbę pracownicy poszczególnych placówek kontaktowali się od czwartku (30.04.2020) z Rodzicami dzieci przedszkolnych w temacie ewentualnego uruchomienia zajęć.

Z informacji szefów placówek przedszkolnych wynika, że zdecydowana, by nie powiedzieć przytłaczająca większość Rodziców opowiada się stanowczo za pozostawieniem dzieci w domach – tłumacząc swoje decyzje troską o zdrowie najmłodszych i członków swoich rodzin.

Tym samym mając na uwadze sytuację sanitarno-epidemiologiczną w naszym kraju, a w szczególności w województwie, powiecie i gminie (wzrost zachorowalności) nie wznawiamy na chwilę obecną zajęć w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych do dnia 15.05.2020 r.

Zdaję sobie sprawę, z wyzwań, jakie stoją przed każdym z Rodziców w aktualnej sytuacji, w szczególności konieczności pogodzenia opieki z pracą zawodową. Dlatego też, mając na uwadze w pierwszej kolejności zobowiązania osób pracujących, proszę o Wasze uwagi! Nie wykluczam częściowej zmiany decyzji jeżeli sytuacja sanitarno-epidemiologiczna ulegnie polepszeniu. O dalszych decyzjach w sprawie funkcjonowania przedszkoli będziemy informować na bieżąco.

Drodzy Rodzice, dziękuję za Wasze mądre, wyważone opinie oraz zrozumienie i pomoc w podjęciu kolejnej trudnej decyzji!!!

Wójt Gminy Gorzyce
Daniel Jakubczyk