Żłobek w Osinach powstanie ?. Radni dali zielone światło.

0
1106

Ogromne emocje wzbudziło wspólne posiedzenie komisji Rady gminy Gorzyce (w sposób kulturalny nie tak jak zebranie lipcowe w Osinach) jak i sama XXI sesja RG, która odbyła się 31 sierpnia br. w sali GCK w Gorzycach. Temat otwarcia żłobka w świetlicy w Osinach wzbudził nieoczekiwanie wielkie zainteresowanie w śród mieszkańców jak i lokalnych telewizji (TVT i TVP3).
Radni po wysłuchaniu wszystkich stron, sołtysa Osin Henryka Toamli, osób związanych z Osińskim futbolem, którzy twierdzili że żłobek odbierze im boisko, po wysłuchaniu rodziców maluchów oraz pomysłodawczyni Sylwi Milcuszek opowiedzieli się pozytywnie nad petycją w sprawie otworzenia żłobka w świetlicy w Osinach złożoną przez panią Dorotę Farnów.
Wynik głosowania to 19 radnych za otworzeniem żłobka w Osinach, radna Koczwara wstrzymała się a radny Wieczorek(PIS), który jako jedyny był przeciwny był także zdziwiony szybkością procedowania nad tą petycją , pytał także dlaczego takiego żłobka nie zrobić w sali OSP Gorzyczki?. Tak więc radni tym razem nie rzucili kłód pod nogi inwestorowi jak to miało miejsce z inwestorem na Nautice i poparli inicjatywę, co do szybkości procedowania to wcale nie tak szybko, patrząc na to jak procedują na Wiejskiej(PIS – ustawy w jedna noc), to półtorej miesiąca to długo.
Teraz wszystko leży w rękach inwestora, jak szybko przeprowadzi remont, przygotuje pomieszczenia dla maluchów(dzieci do lat 3), przygotuje pomieszczenia w dolnej kondygnacji z której korzystać będą mieszkańcy osin, sołtys, KGW czy bractwo Osińskie jak i młodzi adepci piłki nożnej. Jeśli wszystkie te sprawy zostaną załatwione już niedługo rodzice będą mieli jeden problem z głowy i na spokojnie zajmą się swoimi sprawami zawodowymi.

Tylko zgoda i wspólne porozumienie może sprawić że będzie to nobilitacja i awans dla Osin jak powiedział wójt gminy Daniel Jakubczyk.

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC