PŁYŃ JAK ALIGATOR, czyli o sukcesach w trudnych czasach.

0
1964

Sezon pływacki w pełni. Pomimo ograniczeń, jakie zostały nałożone na baseny, zawodnicy UKS Aligator nie ustają w treningach. Dzięki dobrej współpracy z władzami basenu Nautica, gminy Gorzyce oraz jej radnymi, członkowie naszego klubu wciąż mogą trenować „u siebie”. Bardzo za to DZIĘKUJEMY. Jesteśmy niezwykle wdzięczni, że na naszej drodze spotkaliśmy tak wiele przychylności i zrozumienia.

Początki nie były łatwe. Wiosenne obostrzenia związane z pandemią spowodowały zamknięcie wszystkich basenów. Nasi pływacy nie tracili czasu, dzięki treningom on-line „na sucho” starali się pozostać w formie. Pływanie to jednak dyscyplina, która wymaga nie tylko tężyzny i dobrej kondycji fizycznej, ale również ciągłego doskonalenia techniki. A to jest możliwe jedynie w wodzie.

Dzisiaj, dzięki wytrwałości i codziennym treningom, nasi pływacy mogą stawać w szranki na równych zasadach z innymi. W październiku i listopadzie, po długiej przerwie związanej z pandemią i odwoływanymi przez nią zawodami, zawodnicy Aligatora brali udział w sportowych turniejach różnego szczebla: od powiatowych począwszy na Mistrzostwach Śląska zakończywszy. Na wszystkich godnie reprezentowali Klub i Gminę Gorzyce.

Z turniejów Aligatory przywiozły w sumie aż 17 medali.

Mistrzostwa Śląska to osiągnięcia należących do tzw. Kadry Śląska: Viktorii Mlaś (2 złote medale, 1 srebrny) i Jakuba Krupy (1 srebrny medal, 2 brązowe). W zawodach tych na podium stanął również Jakub Buchcik (1 brązowy medal). Ponadto Viktoria została uznana za najlepszą pływaczkę na Śląsku w ogólnej klasyfikacji dziewcząt 13-letnich.

Na zawodach zorganizowanych z Okazji Święta Niepodległości 2020 w Radlinie Aligatory równie licznie stawały na podium: Viktoria Mlaś zdobyła 2 złote medale, Emilia Daszkiewicz – 1 złoty medal, Jakub Krupa – 1 złoty i 1 srebrny medal, Magdalena Daszkiewicz – 2 srebrne medale , Szymon Dzierżęga – 1 srebrny medal, Szymon Bulowski – 1 brązowy medal, Oliwier Wądołowski – 1 brązowy medal.

Zdecydowanie na uznanie zasługują również pozostali zawodnicy Aligatora. Dzięki ciężkiej pracy i sumiennym treningom, poprawili swoje wyniki, pnąc się w górę w rankingach. Aktualnie wszyscy przygotowują się do Mistrzostw Polski.

Liczne sukcesy młodych pływaków, ich pasja i samozaparcie to dowód na to, że aktywność fizyczna jest znakomitą formą spędzania wolnego czasu. Doskonale wpływa na stan ducha i ciała, ponieważ prowadzi do powstawania wielu wyjątkowych więzi oraz – co stanowi niebagatelną wartość w obecnych czasach – przyczynia do wzmocnienia odporności. 


UKS ALIGATOR GORZYCE

Foto źródło: Wiola Klyszcz/UKS Aligator Gorzyce

Mistrzostwa ŚLĄska


Mistrzostwa ŚLĄska

zawody Radlin.

zawody Radlin.

zawody Radlin.

zawody Radlin.
zawody Radlin.