Powiat wodzisławski- Ogłoszono alarm przeciwpowodziowy na terenie powiatu wodzisławskiego!!!

0
312

Fot. powiat wodzisławski

Tuż przed 21:00 zakończyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które starosta wodzisławski zwołał w trybie pilnym w związku z trudną sytuacją hydrologiczno-meteorologiczną w powiecie wodzisławskim. Oprócz przedstawicieli powiatu, szefów służb i straży, w spotykaniu wzięli również udział włodarze Wodzisławia Śl., Rydułtów, Gorzyc, Lubomi oraz przedstawiciel miasta Pszów odpowiedzialny za zarządzanie kryzysowe.

Podczas posiedzenia przedstawione zostały kompleksowe informacje o zaangażowaniu sił i środków, sytuacji meteorologicznej, hydrologicznej, prognozach opadów oraz przejezdności dróg.

W związku trudną sytuacją pogodową do Komendy Powiatowej Państwowej Straż Pożarnej w Wodzisławiu Śl. napłynęło dotychczas ponad 500 zgłoszeń, które dotyczą zalanych dróg i posesji. Są one sukcesywnie usuwane. W pierwszej kolejności tam, gdzie istnieje sytuacja zagrożenia dla życia i zdrowia.

Do usuwania zdarzeń zadysponowane zostały wszystkie siły i środki, również spoza powiatu. W terenie działają 42 zastępy, łącznie ponad 200 strażaków z KP PSP i OSP.