ALIGATOR MA KOLEJNEGO MISTRZA ŚLĄSKA

0
1722

W dniu 19.06.2021 na gliwickiej pływalni Olimpijczyk zawodnicy klubu UKS Aligator Gorzyce zmagali się na Mistrzostwach Śląska w pływaniu. Klub reprezentowali: Oliwier Wądołowski, Jakub Więsyk, Szymon Dzierżęga, Antoni Klimek i Theo Wodecki. Medalistami tych Mistrzostw zostali:

Szymon Dzierżęga – zdobył trzy złote medale – 50 i 100 stylem dowolnym, 50 stylem motylkowym oraz srebrny medal na dystansie 100 m stylem zmiennym. Szymon został również najlepszym zawodnikiem tych Mistrzostw wśród panów 10 letnich.

Oliwier Wądołowski – brązowy medal na 50 m stylem klasycznym

Sztafeta w składzie: Klimek Antoni, Oliwier Wądołowski, Szymon Dzierżęga i Jakub Więsyk zdobyła złoty medal na dystansie 4x50m stylem zmiennym

Ponadto w klasyfikacji medalowej tych Mistrzostw klub UKS Aligator nie miał sobie równych i zajął pierwsze miejsce wśród śląskich klubów pływackich zawodników 10 letnich.