Ogromny sportowy sukces gorzyckiego Aligatora

0
1741

W dniach 28-29.05.2021 na gliwickim Olimpijczyku odbyły się Mistrzostwa Śląska OPEN w pływaniu. Gorzycki klub reprezentowało 11 zawodników: Adamczyk Hanna, Adamus Wiktoria, Buchcik Jakub, Bulowski Kamil, Daszkiewicz Emilia, Daszkiewicz Magdalena, Krupa Jakub, Mlaś Viktoria, Olechowski Radosław, Popek Mateusz i Szewczyk Wiktoria. Z zawodów przywieźli 17 medali: 15 indywidualnych i 2 drużynowe.

Adamczyk Hanna – brązowy medal na dystansie 1500 m stylem dowolnym.

Buchcik Jakub – złoty medal na dystansie 50 m stylem klasycznym oraz dwa brązowe na dystansach 100 m i 200 m stylem klasycznym.

Daszkiewicz Emilia – złoty medal na dystansie 50 m stylem dowolnym i srebrny medal na dystansie 100 m stylem dowolnym.

Krupa Jakub – złoty medal na dystansie 100 m stylem grzbietowym, trzy srebrne medale na dystansach 50 m stylem dowolnym, 50 m i 200 m stylem grzbietowym oraz brązowy medal na dystansie 200 m stylem zmiennym.

Mlaś Viktoria – złoty medal na dystansie 200 m stylem klasycznym, srebrny medal na dystansie 100 m stylem klasycznym oraz brązowy medal na dystansie 50 m stylem klasycznym.

Popek Mateusz – brązowy medal na dystansie 200 m stylem klasycznym.

Ponadto sztafeta z rocznika 2005 w składzie: Adamus Wiktoria, Daszkiewicz Emilia, Buchcik Jakub i Bulowski Kamil zdobyła brązowy medal na dystansie 4×50 m stylem zmiennym.

Sztafeta z rocznika 2005 w składzie Daszkiewicz Emilia, Daszkiewicz Magdalena, Buchcik Jakub i Bulowski Kamil zdobyła srebrny medal na dystansie 4×50 m stylem dowolnym.

Swoje wyniki zawodnicy zawdzięczają bardzo ciężkiej pracy, codziennym treningom i niezwykłej determinacji do realizowania marzeń każdego sportowca. Ich sukces jest również wynikiem ogromnego zaangażowania ich pani trener Kamili Drąg. To ona motywuje ich do realizowania zaplanowanego planu treningowego, który jak widać przyniósł niebywały sukces.

Należy również wspomnieć o dyrekcji basenu, która pomimo obecnej sytuacji pozwoliła klubowi na trenowanie na basenie Nautica w Gorzycach. Ogromnie dziękujemy.

Dzieciaki – CHYLIMY CZOŁA i GRATULUJEMY

Zarząd klubu UKS ALIGATOR GORZYCE