Zawodnik UKS Aligator Gorzyce brązowym medalistą Mistrzostw Polski 14 latków

0
1196

W dniach 01-04.07.2021 dwoje zawodników gorzyckiego Aligatora brało udział w pierwszych w swoim życiu Mistrzostwach Polski w pływaniu. Jest to najważniejsza impreza w roku dla każdego pływaka. Stres i emocje związane ze startami są zgoła odmienne od zawodów niższych rangą. Na tej imprezie pojawiają się najlepsi pływacy z całego kraju, rywalizując o jak najlepsze lokaty w rankingu pływackim. Zawody są również podsumowaniem długich
i ciężkich przygotowań, które trwają kilka miesięcy. Zawody są niejednokrotnie przepustką do najlepszych szkół pływackich w kraju.
Nasz klub reprezentowało dwoje zawodników – Viktoria Mlaś i Jakub Krupa. Obydwoje są kilkukrotnymi Mistrzami Śląska, odnieśli liczne sukcesy na zawodach międzynarodowych. Na Mistrzostwach Polski 14 latków również pokazali swoją klasę, talent.

Jakub Krupa
został brązowym medalistą na dystansie 50 m stylem grzbietowym. Zajął również 5 miejsce na dystansach 100 metrów i 200 metrów stylem grzbietowym i 9 miejsce na dystansie 50 metrów stylem dowolnym.

Viktoria Mlaś zajęła 8 miejsce na dystansie 200 metrów stylem klasycznym i 9 miejsce na dystansie 100 metrów stylem klasycznym.
Ich trenerem jest Pani Kamila Drąg. Jej praca i wsparcie przyniosła zamierzony cel, jakim jest kolejny krok tych dzieciaków do realizacji swoich marzeń. Wszyscy składają wyrazy szacunku i ogromne podziękowania za „bycie takim trenerem”

Zawodnikom towarzyszyli również rodzice. Im również należą się podziękowania. Za codzienne wstawanie, wożenie na treningi, wspieranie i podziw, który jest dostrzegany przez dzieci.