IV Liga – połowa sezonu za nami.

0
282


Rozgrywki w IV lidze w sezonie 2021/22 zapowiadały się bardzo ciekawie i tak było.

W grupie II występują dwie drużyny z gminy Gorzyce – debiutant Czarni Gorzyce i aspirująca w awans do III ligi Unia Turza Śl. Tak jak się spodziewano Unia zakończyła rundę jesienną w czołówce tabeli na trzecim miejscu z dorobkiem 29 pkt na co złożyło się 9 zwycięstw, 2 remisy i 4 porażki w tym ta, której nikt chyba się nie spodziewał w Turzy Śl. bo porażka z debiutantem zza miedzy Czarnymi z Gorzyce 1 – 3. Unici jesienią strzelili 35 goli, stracili 22 bramki, najlepszym strzelcem turzan był Sławomir Musiolik z 15 golami.

Czarni do tych rozgrywek podchodzili z wielkim respektem i jak mówił przez klubu Tomasz Lamczyk ważne będzie w tym roku utrzymanie się na tym poziomi rozgrywek na co potrzebne będzie około 30 do 35 pkt by nie spaść do okręgówki. Założenia prezesa piłkarze zrealizowali w 50%, bo rundę jesienna kończą z dorobkiem 15 pkt co dało im 14 miejsce w tabeli. Cztery zwycięstwa w tym derbowe z Unią i te na zakończenie rozgrywek u siebie z rezerwami Piasta Gliwice 2 – 1 smakowały najbardziej. Do tego dochodzą 3 remisy i 8 porażek. Bilans goli to 18 zdobytych bramek i aż 29 straconych, najlepszym strzelcem Czarnych był Dawid Bober z 6 golami.

!5 kolejka 13.11.2021 ZINA IV liga gr 2.

KS „Czarni” Gorzyce – Piast II Gliwice 2:1 (1-0)
1:0 – Dawid Bober ’39
2:0 – Dawid Bober ’47
2:1 – Dawid Pilch ’80
Żółte Kartki:  Patryk Fabian (Piast), Dawid Bober, Mateusz Szuścik, Dawid Buczek
KS „Czarni” Gorzyce:  Łagoda – Krzyżok, Buczek, Waś, Kukla – Lamczyk, Szuścik, Warło, Łukasik – Juraszczyk, Bober
Trener: Piotr Hauder
Piast II Gliwice: Skowronek – Zerzoń (Grzegorz ’46), Kamiński, Świetlicki, Pilch – Fabian, Dulęba, Dankowski (Kaleta ’57), Spende – Kędziora, Podgórski.
Trener: Jarosław Wójcik

Unia Turza Śląska – Spójnia Landek 1 – 0