Prezent na Święta = Drastyczna podwyżka cen gazu i prądu.

0
939

źródło: Zdjęcie ilustracyjne (pixio/pixabay / CC.30)

Rachunki gospodarstw domowych pójdą w górę średnio o około 54 proc. Rachunek za prąd pójdzie w górę o 24 proc.

Święta tuż tuż, ludzie niczym w amoku robią wszystko by do nich się przygotować mentalnie, duchowo i finansowo. Choinka,karp, makówki, prezenty, spowiedź i wiele innych rzeczy związanych z ich przygotowaniem.
Cóż takie życie, lecz cały ten galimatias wykorzystuje obecna władza i po cichu pod przykrywką LEX TVN z boku funduje nam ogromne, można powiedzieć drastyczne podwyżki cen gazu i energii elektrycznej.
Wszystkie media o tym trąbią, ile to średnio przeciętny polak wyda więcej w 2022 roku, tylko nie “prorządowa – niezależna” telewizja nie wspomniała o tym, no bo i po co, przecież Ci co oglądają Wiadomości TVP “łykną” to co im się podsunie – potęga telewizji.

Arogancja obecnej władzy nie zna już dziś umiaru, brak poszanowania zasad pracy sejmu, wprowadzanie i przegłosowywanie ustaw cichaczem, napaść na wolne media i wiele innych tuszowanych afer. Ogólnie trzeba się zgodzić z napisem na tabliczkach jakie miała opozycja w sejmie że PIS = Drożyzna. Rok 2022 zapowiada się ciekawie w dobie pandemii szaleje inflacja, władza mieszkańcom nie odpuszcza fundując coraz większe rachunki począwszy od podatków od nieruchomość (UG Gorzyce), opłaty za śmieci o wyżej opisanych już nie wspomnę.

Zdjęcie ilustracyjne (pixio/pixabay / CC.30)

Prezes URE zatwierdził nowe taryfy na sprzedaż gazu dla PGNiG Obrót Detaliczny oraz na dystrybucję tego paliwa dla Polskiej Spółki Gazownictwa (PSG). Rachunki gospodarstw domowych pójdą w górę średnio o około 54 proc.

Urząd Regulacji Energetyki ogłosił w piątek nowe taryfy za energię dla gospodarstw domowych. Cena samej energii elektrycznej wzrośnie aż o 37 proc. Ostatecznie łączny rachunek za prąd pójdzie w górę o 24 proc., co dla przeciętnej rodziny oznacza wzrost o ok. 20 zł miesięcznie.

Jak podaje PGNiG:
W I kw. ma nastąpić obniżka stawki podatki VAT z 23 do 8 proc. w ramach tarczy antyinflacyjnej. PGNiG podaje, że uwzględniając tę obniżkę, łączne całkowite uśrednione wzrosty cen gazu na rachunkach w pierwszych trzech miesiącach roku wyniosą 10,26 zł miesięcznie dla kuchenkowiczów, 80,68 zł miesięcznie dla podgrzewających wodę i blisko 275 zł miesięcznie dla ogrzewających małe i średnie domy. PGNiG Obrót Detaliczny podaje, że “kuchenkowicze” to blisko połowa klientów spółki.

Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/finanse/news-gaz-i-prad-zdrozeja-a-to-jeszcze-nie-koniec,nId,5714386#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome