“TRYPTYK ŚLĄSKI” Wojciecha Ciuraja na płytach winylowych. Wersja limitowana.

0
398

www.emetrecords.pl„Tryptyk Śląski” Wojciecha Ciuraja już 20 grudnia!

Z okazji setnej rocznicy Powstań Śląskich, Ciuraj jako historyk z wykształcenia, Ślązak z urodzenia i twórca z pasji, postanowił połączyć swoje zainteresowania w jednym, interdyscyplinarnym projekcie opowiadającym burzliwe dzieje Górnego Śląska. W setną rocznicę trzech Powstań Śląskich ukazywały się kolejno „Iskry w Popiele”, „Dwa Żywioły” i „Kwiaty na Hałdzie” – koncept-albumy inspirowane wydarzeniami sprzed 100 lat. Płyty te okazały się wielkim sukcesem w naszym kraju, gdzie „Tryptyk Śląski” został okrzyknięty jednym z najambitniejszych projektów rockowych ostatnich lat, a także zagranicą, czego dowodem są świetne recenzje w takich krajach jak Holandia, Kanada, Niemcy czy Francja. Wojciech Ciuraj promował ten materiał między innymi na koncertach w Japonii, gdzie albumy doczekały się wydania dedykowanego na tamtejszy rynek. Gośćmi specjalnymi na płytach składających się na „Tryptyk Śląski” byli między innymi Józef Skrzek, Apostolis Anthimos, Marian Dziędziel, Piotr Schmidt, Abradab, Karolina Skrzyńska i Marta Wajdzik.

By jak najlepiej opowiedzieć historię Powstań Śląskich, Wojciech Ciuraj miesza gatunki i szuka nowych form wyrazu. Jego eklektyczne podejście do współczesnego rocka progresywnego sprawia, że każda kolejna płyta wymyka się muzycznym szufladkom. Ze względu na swobodę z jaką Ciuraj porusza się w stylistyce koncept albumów, a także naturalny talent do łamania gatunkowych barier i istotnej roli tekstu w swoich projektach, Wojciech Ciuraj bywa nazywany „polskim Rogerem Watersem”. Jego charakterystyczny wokal, poetyckie teksty i własny styl kompozytorski czynią go jednym z najciekawszym polskich artystów progresywnych.

Ekskluzywny, limitowany boks winylowy „Tryptyk Śląski” jest zwieńczeniem tego ambitnego projektu. Na wydawnictwo składają się trzy kolorowe winyle wykończone techniką splatter, a także atrakcyjne dodatki. „Tryptyk Śląski” ukaże się w ręcznie numerowanym nakładzie 300 egzemplarzy. Wydawcą albumu jest wytwórnia Emet Records. Aby wybrać numer swojego boksu należy dołączyć do grona subskrybentów na stronie wytwórni – www.emetrecords.pl. Album jest już dostępny w przedsprzedaży!

https://www.facebook.com/wojciur
www.emetrecords.pl
https://www.youtube.com/channel/UCVGIeO9eWplSOXr1L_twDqA

Wojciech Ciuraj – polski muzyk, lider zespołu Walfad, w którym śpiewa, gra na gitarze, mandolinie, a także komponuje i pisze teksty. Wraz z zespołem nagrał 4 wysoko oceniane w kraju i zagranicą albumy. Miał przyjemność dzielić scenę z takimi legendami jak Procol Harum, Marillion (na pierwszym polskim Marillion Weekend), z Colinem Bassem (Camel), a także jednym z największych współczesnych zespołów progresywnych, grupą Riverside podczas Wasteland Tour 2018. W ciągu kilku lat, Walfad wyrósł na jeden z najważniejszych zespołów progresywnych młodego pokolenia w Polsce.
Jako solowy artysta, Wojciech Ciuraj zadebiutował w 2017 roku albumem „Ballady bez Romansów” inspirowanym romantyczną twórczością Adama Mickiewicza. Na fali sukcesu pierwszego solowego projektu, Ciuraj został zaproszony na koncerty do Japonii, gdzie koncertował jako pierwszy polski artysta progrockowy m. in na festiwalu ProgTokyo.
Z okazji setnej rocznicy Powstań Śląskich, Ciuraj jako historyk z wykształcenia, Ślązak z urodzenia i twórca z pasji postanowił połączyć swoje zainteresowania w jednym, interdyscyplinarnym projekcie opowiadającym burzliwe dzieje swojego regionu. Na „Tryptyk Śląski” składają się trzy płyty: „Iskry w Popiele”, „Dwa Żywioły” i „Kwiaty na Hałdzie”, które ukazywały się w okrągłe rocznice trzech śląskich zrywów. Albumy te okazały się wielkim sukcesem zarówno w kraju jak i zagranicą. Ciuraj promował ten materiał między innymi w Japonii, gdzie płyty doczekały się wydania dedykowanego na tamtejszy rynek. Gośćmi specjalnymi na albumach składających się na tryptyk byli między innymi Józef Skrzek, Apostolis Anthimos, Marian Dziędziel, Piotr Schmidt, Abradab, Karolina Skrzyńska i Marta Wajdzik.
Ze względu na swobodę z jaką Ciuraj porusza się w stylistyce koncept albumów, a także naturalny talent do łamania gatunkowych barier i istotnej roli tekstu w swoich projektach, Wojciech Ciuraj bywa nazywany „polskim Rogerem Watersem”. Jego charakterystyczny wokal i poetyckie teksty i własny styl kompozytorski czynią go jednym z najciekawszym polskich artystów progresywnych.