30 jubileuszowy Finał WOŚP – w Sztabie przy Szkole Podstawowej w Czyżowicach zebrano ponad 18850zł

0
1301

30 jubileuszowy Finał WOŚP – w Sztabie przy Szkole Podstawowej w Czyżowicach zebrano ponad 18850zł

W tegoroczną organizację Finału poza SP Czyżowice zaangażowali się również SP w Syryni oraz Klub Sportowy M.E.T.A. z Czyżowic.

Od wczesnych godzin porannych wolontariusze z puszkami (32 osoby) kwestowali na terenie Czyżowic, Rogowa, Turzy Śląskiej, Roszkowa, Syryni, Olzy, Marklowic oraz w  innych miejscach gminy i powiatu. Puszki wolontariuszy szybko się zapełniały, a darczyńcy byli bardzo hojni.
W ramach jubileuszowego 30 Finału w budynku szkoły w Czyżowicach odbyło się wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. M&R Event z Panią Moniką Zając na czele zadbali, aby dzieci te młodsze i trochę starsze świetnie się bawiły przy bańkach, malowaniu buzi czy tańcach. Klub Sportowy „Samson” Marklowice zorganizował pokazy Armwrestlingu, czyli siłowania na ręce. Chętne osoby mogły wypróbować swoich sił i zmierzyć się w pojedynkach ze sobą, z zawodnikami Klubu, w tym z Mistrzynią Polski w tej dziedzinie. Można było również poznać pracę kierowcy zawodowego TIRa – od podszewki zgłębić tajniki tego zawodu. Dodatkowo nauczyciele szkoły zorganizowali na sali gimnastycznej taniec integracyjny oraz turniej piłki siatkowej.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się zorganizowane licytacje. Wylicytować można było m.in. kolację dla dwojga w Zajeździe Hacjenda, bony na usługi kosmetyczne/fryzjerskie od Studia Urody oraz medal Mistrzyni Polski w Armwrestlingu. Z licytacji udało się zebrać 2250zł.
Była możliwość wypicia kawy, poczęstowania się słodkościami i posłuchania dobrej muzyki.

W godzinach porannych na Ośrodku Wypoczynkowym „Olza” w Olzie, Klub Sportowy „M.E.T.A.” zorganizował Morsowanie dla WOŚP. Natomiast popołudniu na Rancho Western w Czyżowicach odbył się 53 Bieg Towarzyski oraz NW również dla WOŚP – tam także kwestowali wolontariusze czyżowickiego Sztabu. Sportowcy KS „M.E.T.A.” oraz ich przyjaciele pokazali swoje ogromne i hojne serca.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w prace na rzecz Sztabu – KS „Samson” Marklowice, M&R Event, KS „M.E.T.A.” oraz jego sympatykom. Szkole Podstawowej w Syryni – szczególnie przedstawicielce grona pedagogicznego Pani Lidii Kuleszy, dyrektorowi SP Czyżowice Panu Aleksandrowi Kuczy, nauczycielom i pracownikom administracji – szczególnie Pani Dorocie Bażan oraz pracownikom obsługi szkoły. Podziękowania kierujemy również do naszych absolwentów, na których zawsze można liczyć.

Dziękujemy również wszystkim tegorocznym sponsorom:

– Aleksandra Butik – Skrzyszów
– Studio Urody – Czyżowice
– Barbarossa – Gorzyce
– M&R Event – Turza Śląska
– Solarium Ibiza – Rydułtowy
– Mobilny Serwis Plandek – Olza
– CORPUS SANUM – Wodzisław Śląski
– Auto Części Silesia Automotive – Olza
– Auto Serwis Moroszczyk – Wodzisław Śląski
– Zajazd „Hacjenda” – Bluszczów
– Centrum Nowoczesnej Laseroterapii i Medycyny Estetycznej – Czyżowice
– Centrum Zdrowia Fizycznego „PIĘTRO WYŻEJ” – Gorzyce
– Pan Seweryn Szryt
– Pani Urszula Szmytkiewicz
– Pani Wiktoria Szkatuła
– Sklep odzieżowy „ZUZANNA” – Krzyżanowice
– Państwo Honorata i Marcin Ogierman
– Pani Elias
– Dom weselny „Wiktoria” – Skrzyszów
– uczniowie SP w Syryni
– nauczyciele oraz pracownicy SP Czyżowice

Gdyby nie nasi sponsorzy, nie byłoby możliwości zorganizowania licytacji.

Zebraliśmy ponad 18850zł (w tym licytacje 2250zł oraz skarbony stacjonarne 660zł).

Szef Sztabu Paulina Sosnecka-Oleś