KOLEJE SZYBKICH PRĘDKOŚCI – CPK wznawia KONSULTACJE

0
796

13.04. – spotkanie w Gminie Gorzyce

Zgodnie z zapowiedzią Centralny Port Komunikacyjny poinformował, że wznawia konsultacje społeczne, które odwołał uprzednio z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju.
Spotkania odbędą się zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Ich organizatorem jest wykonawca Studium Techniczno-Ekonomiczno- Środowiskowego (STEŚ) – konsorcjum firm Egis Poland, Egis Rail, JAF Geotechnika oraz Centralny Port Komunikacyjny. W trakcie spotkań organizatorzy będą chcieli wyjaśnić szczegółowo przebiegi wariantów linii kolejowej Katowice – Ostrawa oraz odpowiedzieć na pytania i wątpliwości. W trakcie konsultacji zaprezentowane zostaną zaktualizowane materiały mapowe, z których treścią będą mogli Państwo zapoznać się w najbliższym czasie. Materiał będzie również dostępny na stronie www.cpk.pl od 24 marca 2022 r.
W gminie Gorzyce spotkanie odbędzie się 13.04.2022 r. o godz. 17:00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Turzy Śl. przy ul. Ligonia 2b.

Od redakcji: przypominamy ze stanowisko rady gminy Gorzyce, mieszkańców Turzy śl na temat budowy kolei szybkich prędkości jest negatywne.