Letnia oferta wyjazdów organizowanych przez GCKG.

0
779


Letnia oferta wyjazdów organizowanych przez GCKG.

PRAGA

1 DZIEŃ
Wyjazd z Polski o godzinie 7.00 w kierunku Pragi. Przyjazd do stolicy Czech -zwiedzanie Hala Dworca Głównego, spacer na Nowe Miasto: Plac Wacława,
Kościół Matki Boski Śnieżnej, Rynek oraz Ratusz N.M., Opera Narodowa, Karczma „U Fleka” „Tańczący Dom”. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.
2 DZIEŃ
Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie zabytkowej części miasta: Hradczany –Klasztor Stachowski, Loretta, Katedra Św. Wita, odprawa warty przed Zamkiem Praskim. Muzea zamkowe, Złota Uliczka, Bazylika Św. Jerzego. Przejście na Małą Stranę, Ogrody Waldsteina, Senat. Czas wolny. Następnie spacer na jeden
z najpiękniejszych średniowiecznych mostów – Most Karola. Obiadokolacja.
Nocleg.
3 DZIEŃ
Śniadanie, wykwaterowanie, dalsze zwiedzanie miasta: Brama Prochowa, „Obecny” Dom, ul Trakt królewski, ul. Celetna, Dom pod Czarną Madonną, Uniwersytet Karola. Następnie spacer na praską Starówkę – Ratusz wraz z słynnym zegarem Orloy, Kościół Marii Panny, Pomnik Jana Husa – czas wolny.
Przejście do dzielnicy żydowskiej Józefów (cmentarz, ratusz, synagogi). Około14:00 wyjazd w kierunku Polski, powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych
CENA: 660zł / osoba

Termin: 1-3.07.2022 r.
ŚWIADCZENIA:
– przejazd autokarem (toaleta, barek, video, klimatyzacja)
– 2 noclegi ze śniadaniami (pok. 2, 3 os. z łazienkami)
– 2 obiadokolacje
– opieka pilota, przewodnika
– ubezpieczenie KL
– Podatek VAT
Cena nie zawiera biletów wstępu 350CZK zamek, Loretta 180CZK

Więcej szczegółów pod numerem telefonu 32 4513 288 Ośrodek Kultury w Czyżowicach.

„MORAWSKIE WIECZORY”

MIKULOV, ZESPÓŁ LEDNICKO – VALTICKI, ČEJKOVICE

7:00 Wyjazd do Czech na Morawy Południowe.
Mikulov – Morawska Toskania – zwiedzanie uroczego miasteczka otoczonego winnicami i białymi skałami wapiennymi Palavy i wzgórzem „Święty Kopeczek“. Mikulov jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc turystycznych i jednym z najpopularniejszych regionów winiarskich na Morawach. Dominujący
tutaj zamek barokowy na wzgórzu otacza zabytkowa starówka z dzielnicą żydowską.
Zespół Lednicko – Valticki – jedna z głównych siedzib bogatego rodu szlacheckiego Lichtensteinów, która jest jedną z największych kompleksów komponowanego krajobrazu na świecie. Areał pałacowo-parkowy, nazywany Ogrodem Europy został wpisany na listę UNESCO.

Zwiedzanie pałacu Lednice -letniej rezydencji (sale reprezentacyjne). Czas wolny na kawę. Przejazd
do Čejkovic – Zwiedzanie wytwórni herbat, zobaczymy jak produkuje się herbatę, możliwość zakupu. Następnie zwiedzanie słynnych piwnic Templariuszy, którzy przyszli na te tereny z Francji w XIII. wieku. Rycerze wybudowali własną komendę i rozległe piwnice, które w swym czasie były jedne z największych
w Europie Środkowej. Możliwość zakupu win. Kolacja (morawski wieczór) w stylowej piwnicy Templariuszy. Powrót do kraju.

Termin: 20.08.2022 r.
Cena: 195zł i 650CZK
Kalkulacja przy minimum 45 osobach.
Cena zawiera:
-Autokar klasy turystycznej
-Zwiedzanie a w Piwnicach Templariuszy
-Kolacje Morawską w Piwnicach w Czejkowicach
-0,5 l wina na osobę
-Zupa, drugie danie, woda
-Zwiedzanie Herbaciarni
-Opiekę pilota i przewodnika
– Ubezpieczenie
-Podatek VAT
-Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Więcej szczegółów pod numerem telefonu 32 4513 288 Ośrodek Kultury w Czyżowicach.

Morawski Kras, Ołomuniec

Zapraszamy na wycieczkę po pięknych okolicach Moraw.
W ciągu jednego dnia zobaczymy niesamowite rzeźby wytworzone
przez „Matkę naturę” oraz człowieka. Piękny krajobraz i zabytki
zaciekawią każdego miłośnika podróży.
Wyjazd z miejsca zbiórki o godzinie 07:00, przejazd do Ołomuńca,
zwiedzanie: katedra św. Wacława, Pałac Arcybiskupi, Ratusz, Mały
Rynek, kaplica św. Sarkandra, Willa Primavesii- secesyjny dom
miłośników sztuki. Przejazd do Vilemovic w okolice Blanksa koło Brna.
Spacer zaczniemy od „Przepaści Macochy”, piesze zejście do Jaskini
Punkevni, jednej z najpiękniejszych zjawisk Morawskiego Krasu.
Zwiedzanie obejmuje również rejs łodzią w podziemiach jaskini. Dalszy spacer do Skalnego Młyna. Czas wolny na obiad. Powrót do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.
Termin: 20.08.2022
Cena: 150 zł/os

Świadczenia:
• przejazd autokarem klasy turystycznej
• opieka pilota, przewodnika
• ubezpieczenie KL, NNW
• Podatek VAT
Cena nie zawiera:
• Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (około 230 CZK)
Cena skalkulowana przy minimum 45 osobach.
Program może być zmieniony, odwrócony.

Więcej szczegółów pod numerem telefonu 32 4513 288 Ośrodek Kultury w Czyżowicach.

W R O C Ł A W

Co warto zobaczyć i zwiedzić we Wrocławiu?

Afrykarium, ZOO, Stare Miasto

Program:

7:00 wyjazd z miejsca zbiórki w kierunku Wrocławia. W trakcie przerwa 15 minut. 10:00 spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie miasta: Rynek,Ratusz, Plac Solny, Stare Jatki Miejskie, ulica dawnych rzeźników, pomnik Zwierząt Rzeźnych. Średniowieczne Kamienice „Jaś i Małgosia”,Wrocławskie Krasnale – historia spiżowych skrzatów ukrytych na Starym Mieście. Czas wolny, obiad.

Afrykarium i ZOO – jedno z największych w Europie Akwarium w którym m.in. zobaczymy: płaszczki, rekiny, foki i wiele gatunków fauny z całego świata. Powrót w kierunku miejsca wsiadania.

Zakończenie wycieczki około 20:00.

Termin:19.07.2022 r.

Cena: 170 zł osoba/ minimum 45 osób

W cenie:

– Przejazd komfortowym autokarem

-Opieka pilota/ przewodnika

-Wstępy do ZOO i Oceanarium

-Podatek VAT

-Ubezpieczenie NNW

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Więcej szczegółów pod numerem telefonu 32 4513 288 Ośrodek Kultury w Czyżowicach.

WŁOCHY

A może z nami do WŁOCH?

Na tej wycieczce zwiedzisz,

odpoczniesz,

zaspokoisz potrzeby – Duchowe, Kulturowe, Kulinarne

oraz zażyjesz kąpieli morskiej i słonecznej!

-Wenecja, Florencja, Rzym, Watykan, Asyż, San Marino, Rimini.

-1 dzień: Sb. 27.08. 2022 Wyjazd z Polski. Przejazd do Włoch przez Czechy i Austrię.

-2 dzień: Nd. 28.08.2022 Przyjazd do Wenecji – rejs wynajętą łodzią po Lagunie Weneckiej. Po rejsie piesze zwiedzanie. Spacer od Placu św. Marka – najpiękniejszego salonu świata. Następnie Bazylika Św. Marka – sanktuarium skrywające relikwie Św. Marka i najcenniejsze dzieło jubilerskie zwane Pala d”Oro – Złotym Ołtarzem, Pałac Dożów oraz Most Westchnień. Wjazd na Campanillę – dzwonnicę Św. Marka, z której rozpościera się widok na Lagunę Wenecką. Spacer malowniczymi uliczkami do Mostu Rialto, czas wolny na posiłek. Przejazd do hotelu w okolicy Padwy. Kolacja, nocleg.

-3 dzień: Pn. 29.08.2022 Śniadanie. Przejazd do Florencji – kolebki renesansu. Zwiedzanie centrum miasta – Kościół Santa Croce – św. Krzyża – miejsca pochówku najznamienitszych Włochów z Michałem Aniołem na czele, Piazza Signoria, przy którym stoi słynny Palazzo Vecchio będący przez wiele lat siedzibą rodu Medyceuszy, gotycka katedra Santa Maria del Fiore, którą wieńczy słynna kopuła Bruneleschiego, Wieża Giotta i Baptysterium, “kipiący złotem” Ponte Vecchio zwanym Mostem Złotników. Kolacja i nocleg okolice Montecatini.

-4 dzień: Wt. 30.08.2022 Śniadanie. Przyjazd do Watykanu na zwiedzanie Muzeów Watykańskich. Punktem kulminacyjnym będzie zwiedzanie Kaplicy Sykstyńskiej – miejsca wielu w historii wyborów papieży, tzw. konklawe. Wprost z Kaplicy Sykstyńskiej) zejście do Bazyliki Św. Piotra – baldachim z brązu wykonany przez G.L. Berniniego i słynną Pietę Michała Anioła – “najpiękniejszą rzeźbę przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.” Następnie zejście do krypt watykańskich, aby nawiedzić grób Papieża Jana Pawła II. Po zakończeniu pobytu w “Stolicy Piotrowej” najsłynniejsza fontanna świata – Fontanna Di Trevi i dalej Plac i Schody Hiszpańskie. Powrót do hotelu, kolacja. Nocleg.

-5 dzień: Śr. 31.08.2022 Śniadanie. Ponowny przejazd do Stolicy Apostolskiej na Audiencję Generalną, będącą spotkaniem głowy kościoła rzymsko-katolickiego z wiernymi, w formie katechezy. Audiencja Generalna odbywa się tylko w czasie obecności Papieża na Watykanie. Po otrzymaniu papieskiego błogosławieństwa, które oficjalnie kończy dalsze zwiedzanie świeckiego Rzymu. Na trasie spaceru: Zamek Św. Anioła, Piazza Navona z fontanną “Czterech Rzek” Berniniego. Panteon – perełka architektoniczna wybudowana w I połowie II wieku n.e., jedyna antyczna pozostałość stojąca po dziś dzień w całości. Następnie Plac Wenecki, przy którym stoi pomnik przypominający o wielkim dziele zjednoczenia państwa włoskiego w latach 1860-1870 i przedstawiający pierwszego jego króla Wiktora Emanuela II. Kapitol – miejsce od czasów antycznych uważane za serce duchowe, polityczne i kulturalne Rzymu. Z Kapitolu zejście do Forum Romanum aby przejść słynną Via Sacra – Świętą Drogą, którą w czasach antycznych kroczyli w swoich pochodach triumfalnych wodzowie powracający ze zwycięskich bitew. Następnie wejście na Wzgórze Palatyńskie, miejsce w którym narodziło się antyczne Imperium Rzymskie. Następnie przejście pod najsłynniejszy amfiteatr świata – Koloseum. Przejazd do Hotelu w okolicy Asyżu, kolacja, nocleg.

-6 dzień: Cz. 01.09.2022 po śniadaniu przejazd do Asyżu, zwiedzanie urokliwego średniowiecznego miasta, w programie m.in. Bazylika Św. Franciszka, Kościół Św. Klary. Następnie przejazd do San Marino, zwiedzanie najstarszej republiki na świecie, zakup pamiątek. Przejazd do San Marino – zwiedzanie najstarszej republiki świata. Pieszy spacer – Brama Św. Franciszka, Grota Kuszników, budynek parlamentu Republiki San Marino, Bazylikę Del Santo, w której przechowywane są relikwie Św. Marino i przejście do wieży Guaita. Zakup perfum i innych bezcłowych produktów. Zakwaterowanie w okolicach Rimini, kolacja, nocleg.

-7 dzień: pt. 02.09.2022 śniadanie, odpoczynek, plażowanie, nocleg.

-8 dzień: Sb. 03.09.2022 śniadanie, wykwaterowanie, powrót do kraju przez Austrię.

-9 dzień: Nd. 04.09.2022 Przyjazd w godzinach nocnych, zakończenie wycieczki.

Termin: 27.08-03.09.2022 r.

Cena: 1500 zł /osoba, Grupa 45 osób minimum.

Cena zawiera:

• 6 noclegów w hotelach ** i *** pokoje 2,3 os. z łazienkami

• 6 śniadań i 5 obiadokolacji

• Przejazd komfortowym autokarem

• Opiekę pilota

• Podatek VAT

• Ubezpieczenie

• Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

• Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera:

– kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, rezerwacje dla grup, Tour Guide, taksy klimatyczne, wjazdy do miast, parkingi, przejazdy komunikacją miejską, rejs wynajętą łodzią po Lagunie Weneckiej.

Koszt – ok. 350 EUR/os.

Podana wysokość pakietu kosztów programowych ma charakter orientacyjny. Może on ulec nawet znaczącej zmianie w związku z ograniczeniami covidowymi, zmianami taryf i koniecznością wcześniejszych opłat rezerwacyjnych. Szczegółowych informacji udzieli pilot na wycieczce

Ośrodki Kultury Czyżowice – Gorzyce – Olza
Świetlice Wiejskie Bełsznica – Gorzyczki – Rogów – Odra – Osiny – Uchylsko

44-350 Gorzyce, ul. Mikołaja Kopernika 8
gsm: +48 32 4511 687, 668306168
NIP: 647-257-66-21
e-mail: promocjagckg@gmail.com.pl