RYSZARD WIECZOREK TRENEREM UNII ‼️

0
297

RYSZARD WIECZOREK TRENEREM UNII ‼️

Ze względu na zdarzenie losowe, które uniemożliwi Markowi Hanzelowi, przez dłuższy okres pełnić funkcji trenera pierwszej drużyny, na niecały tydzień do rozpoczęcia rundy rewanżowej nasz klub zmuszony został do poszukiwań jego następcy.

Ostatecznie Unia zdecydowała się zatrudnić doświadczonego szkoleniowca 61-letniego Ryszarda Wieczorka. W naszym środowisku postać trenera Wieczorka jest ogólnie znana, bowiem już jako piłkarz dał się poznać z świetnej strony reprezentując Odrę Wodzisław m.in. w rozgrywkach polskiej ekstraklasy. Karierę trenerską rozpoczął w Przyszłości Rogów awansując z nią do klasy okręgowej. Na początku XXI wieku objął po raz pierwszy stery wodzisławskiej Odry, a następnie pracował w Koronie Kielce z którą wywalczył awans do ekstraklasy. Potem krótko pracował w Górniku Zabrze, ponownie Odrze Wodzisław oraz Piaście Gliwice. Potem z ROW-em Rybnik awansował do I ligi, a w 2018 roku po raz trzeci objął Odrę Wodzisław awansując z nią po ostrej walce z naszą Unią do IV ligi. Potem na prawie trzy lata zakotwiczył w Kaliszu, by w maju ubiegłego roku podjąć się roli strażaka w Odrze Wodzisław. Z tej roli wywiązał się znakomicie utrzymując Odrę w III lidze. Jesienią w tej samej klasie rozgrywkowej prowadził Polonię Bytom zostawiając ją na drugim miejscu w tabeli. Z powodu problemów zdrowotnych jego obowiązki w Bytomiu przejął Adam Burek, a trener Wieczorek zdecydował się na podpisanie umowy do końca sezonu z naszym klubem.

Asystentem trenera Wieczorka będzie Dawid Skrzyszowski. Trenerem bramkarzy Beniamin Jastrzębowski, natomiast trenerem przygotowania motorycznego Przemysław Kuczok.

Witamy trenera Wieczorka w Unii i życzymy mu dobrej współpracy z zawodnikami i pozostałymi członkami sztabu szkoleniowego, a przede wszystkim samych zwycięstw

rpt