Czyżowice- PĘDZIŁ Z PRĘDKOŚCIĄ 107 KM/H OBOK SZKOŁY

0
480

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 31-letniego mieszkańca powiatu raciborskiego. Mężczyzna pędził peugeotem w rejonie szkoły z prędkością 107 km/h. Mundurowi w tym dniu prowadzili akcję pn. „Bezpieczny pieszy”, skupili się na przestrzeganiu przez kierujących przepisów ruchu drogowego w rejonach przejść dla pieszych. Pozbawiony wyobraźni 31-latek stracił prawo jazdy i został ukarany wysokim mandatem.

W minioną środę, policjanci z wodzisławskiej drogówki prowadzili działania wzmożone pod nazwą „Bezpieczny pieszy”. Mundurowi ze szczególną uwagą przyglądali się kierującym. Sprawdzali, czy przestrzegają przepisów ruchu drogowego w rejonach przejść dla pieszych. Kiedy mundurowi prowadzili czynności w rejonie Szkoły Podstawowej w Czyżowicach, na ulicy Rogowskiej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego peugeotem. Przejeżdżał on obok szkoły z prędkością 107 km/h. 31-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego przekorczył dozwoloną w tym miejscu prędkość o 57 km/h. Kierowca bez wyobraźni stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, na jego konto wpadło 13 punktów karnych.

Apelujemy o odpowiedzialne zachowanie na drodze. Przekraczanie dozwolonej prędkości jest najczęściej przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Bądź odpowiedzialny, przestrzegaj ograniczeń prędkości i jedź bezpiecznie do celu!