Transgraniczny Festiwal Kultury i Organizacji Pozarządowych

0
1005

To będzie dwudniowe, barwne święto powiatowej kultury, połączone z prezentacją ciekawych propozycji organizacji pozarządowych i naszych czeskich partnerów. Na imprezę wstęp jest wolny. Zapraszamy!

Festiwal stanowi część obchodów 20 lecia Powiatu Wodzisławskiego.

Pierwszego dnia imprezy, tj. w piątek, 31 sierpnia odbędzie się Festiwal Kultury, podczas którego ośrodki kultury z terenu powiatu wodzisławskiego zaprezentują swoją ofertę i działalność. Ponadto zaplanowano plener malarski, występy orkiestr oraz wokalistów, jak również koncert muzyczny zespołu Coast Patrol na zakończenie imprezy.

Z kolei w sobotę, 1 września, na wodzisławskim Rynku prezentować się będą głównie organizacje pozarządowe z terenu powiatu wodzisławskiego, a także podmioty III sektora działające w Petrovicach, Bohuminie, Silherovicach i Krzyżanowicach. Czeka nas wiele atrakcji oraz ciekawych spotkań, między innymi działania warsztatowe, profilaktyczne, artystyczne oraz sportowe. Ten dzień również zakończy się koncertem muzycznym.

?Transgraniczny Festiwal Kultury i Organizacji Pozarządowych?, realizowany jest przez Powiat Wodzisławski w ramach projektu ?Ludzie i kultura pogranicza polsko-czeskiego?, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP ?Przekraczamy granice? w ramach Programu Interreg V-A 2014 ? 2020 Republika Czeska ? Polska, Funduszu Mikro projektów Euroregionu Silesia.

Partnerami projektu są: Gmina Silherovice, Gmina Krzyżanowice oraz organizacja pozarządowa RADAMOK Ostrava.