Zmiany w organizacji ruchu w sołectwach Czyżowice, Gorzyce i Turza Śl.

0
1513

W związku z licznymi inwestycjami odbywającymi się na terenie naszej gminy, nastąpiły zmiany w organizacji ruchu w sołectwach Czyżowice, Gorzyce i Turza Śl.

CZYŻOWICE

23 sierpnia, na co najmniej dwa miesiące, została zamknięta dla ruchu remontowana ul. Gorzycka w Czyżowicach. Pociągnęło to za sobą zmianę trasy autobusów PKS linii 36, które kursować będą przez Kraskowiec i Pędzich – ulicą Dworcową. Z użytkowania zostały wyłączone przystanki autobusowe w Czyżowicach na ulicy Gorzyckiej i w Gorzycach na Piaskowej.
Prace związane z remontem ulicy prowadzone są od skrzyżowania z ulicą Wiejską na odcinku o długości około 600 m. Roboty obejmą budowę kanalizacji deszczowej i chodnika, wykonanie stabilizacji gruntu, podbudowy i nawierzchni bitumicznej drogi. Wykonawca planuje zakończyć remont około 15 października 2018 r.

GORZYCE

W związku z przebudową boiska przy SP w Gorzycach, dojazd do szkoły i przedszkola możliwy był tylko od ulicy Raciborskiej. Od dnia31.08, możliwy jest również od ulicy Bogumińskiej.

 TURZA ŚL.

?Rozbudowa drogi gminnej ul. Ligonia w miejscowości Turza Śl.?odcinek ulicy Ligonia od skrzyżowania z ulicą Kościuszki do Przedszkola zostanie otwarty do ruchu od dnia 03.09.2018 r.

M.in. Na prośby Rodziców dzieci uczęszczających do szkoły i przedszkola droga jest przebudowywana na całej długości. Powstanie jezdnia o szerokości 5,5 m, chodnik oraz kilkadziesiąt miejsc parkingowych i postojowych koło szkoły i przedszola. Roboty powinny się zakończyć z końcem tego roku.

W związku z powyższym do momentu zakończenia robót na pozostałym odcinku ul. Ligonia prosimy o zachowanie ostrożności i dostosowanie się do oznakowania lub sygnałów podawanych przez osoby kierujące ruchem.

Za utrudnienia przepraszamy.