OSP Gorzyczki – kolejny remont zakończony.

0
1818

Od momentu gdy w 2013 roku funkcję prezesa OSP Gorzyczki objął Wojciech Strokosz w jednostce tej doszło do radykalnych zmian. Stan budynku, obejścia i funkcjonowanie samej jednostki stawiało przed nowym prezesem i zarządem nie lada wyzwanie.

Jego upór i dążenie do zamierzonego celu całkowicie odmieniło to miejsce. Przeprowadzono remont generalny sali bankietowej, pomieszczeń kuchennych, uporządkowano obejście wokół OSP no i co najważniejsze dla strażaków w 2017r. wyremontowano garaż wraz z posadzką dla wozu bojowego ( na ten cel pozyskano 6000 zł z MSWiA) Wymieniono całą instalację CO z piecem włącznie, później nastąpił remont biura i kafelkowanie posadzek. Wszystkie te prace zostały wykonane w czynie społecznym. Żeby nie spocząć na laurach w 2018 roku pozyskano z MSWiA kolejne środki w wysokości 8000 zł, które zostały przeznaczone na remont pomieszczeń sanitarnych ( ubikacje i prysznic) całkowity koszt tego remontu to 10596,69zł.
Wszystkie te działania zostały przedstawione przez prezesa podczas sobotniego (03.11.2018) zebrania zarządu OSP Gorzyczki w którym uczestniczył wójt gminy Daniel Jakubczyk i przewodniczący RG Krzysztof Małek.
Teraz budynek i jego wnętrze prezentuje się znakomicie, lepszy komfort to lepsze funkcjonowanie jednostki. Ochotnikom wielkie brawa za włożoną prace, mniej wyjazdów do akcji i sukcesów w zawodach sportowych – życzymy.
Pan Wojciech Strokosz jest dowodem na to, że jak się chcę to można zrobić wszystko.
Jego śladem poszli prezesi z Gorzyc i Olzy tam także widać zmiany i to na lepsze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wnętrza budynku OSP Gorzyczki.

Bogusław Jordan
P.S 2596,69 zł to wkład własny OSP włożony na remont pomieszczeń sanitarnych.