SERIA KOLIZJI I PIJANI KIEROWCY TO BILANS WEEKENDU NA DROGACH NASZEGO POWIATU

0
1075

Miniony weekend obfitował w kilkanaście zdarzeń drogowych. Nie był to bezpieczny czas na drogach nie tylko ze względu na ilość kolizji ale również dlatego, że kierowcy jeździli pod wpływem alkoholu. Aż sześciu kierowcom policjanci zatrzymali prawo jazdy i udaremnili im dalszą jazdę   

Od piątku do niedzieli na drogach powiatu wodzisławskiego doszło do 15 kolizji drogowych. Jedną z nich spowodował nietrzeźwy kierowca.

W sobotę około 23.40 policjanci z ruchu drogowego zostali wezwani na skrzyżowanie ulicy Witosa z Jana Pawła, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu mundurowi ustalili, że kierujący peugeotem na prostym odcinku drogi nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki renault i najechał na jego tył. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. 33-latek, który spowodował kolizję był pijany. Badanie na alkomacie wykazało u wodzisławianina 1,5 promila alkoholu. Kierowca stracił prawo jazdy a za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym.

Ponad promil alkoholu miał też kierowca forda zatrzymany do rutynowej kontroli w Radlinie na ulicy Rymera. 48-latkowi zatrzymano prawo jazdy. W Gorzycach na Piaskowej patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli pojazd marki volkswagen. 45-latek miał promil alkoholu w organizmie.

Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych! Padający śnieg, deszcz ze śniegiem albo zamarzająca mżawka stwarzają bardzo duże zagrożenie. W takich warunkach, kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność.