Bełsznica – WYPADEK PODCZAS RAJDOWEGO PUCHARU ŚLĄSKA

0
1337

WYPADEK PODCZAS RAJDOWEGO PUCHARU ŚLĄSKA

W miniony weekend w gminie Gorzyce i Godów odbywał się Rajd Dwóch Gmin Szlakiem Powstań Śląskich. Była to już trzecia runda Rajdowego Pucharu Śląska El-Instal. Podczas trwania imprezy kierowca jednego z uczestniczących w rajdzie pojazdów wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Ranny pilot został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.
Około 13.20 na odcinku specjalnym rajdu doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci zabezpieczający imprezę od razu przystąpili do udzielania pomocy. Wezwano także dodatkowy patrol drogówki, który ustalił dokładny przebieg zdarzenia. Jak się okazało, kierujący mitsubishi lancer, jadąc ulicą Stawową w kierunku Odry wpadł w poślizg i uderzył w dwa drzewa. 42-letni kierowca wyszedł ze zdarzenia bez szwanku. 43-letni pilot został zabrany przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Mężczyzna z ogólnymi potłuczeniami ciała został hospitalizowany. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Przyczyny zdarzenia wyjaśniają już wodzisławscy policjanci.

Rajdy, to sport ekstremalny i ryzyko jest w nie wpisane. Nad bezpieczeństwem zarówno samych uczestników, jak i fanów motoryzacji, czuwają nie tylko policjanci, ale i strażacy, medycy oraz służby porządkowe organizatora. Niestety, wypadki się zdarzają. W tym przypadku załoga może mówić o dużym szczęściu.
KPP Wodzisław Śl.