Trzy nowe siłownie plenerowe w Gminie Gorzyce.

0
1457

W sierpniu w Gminie Gorzyce odbyły się uroczyste otwarcia trzech nowych siłowni plenerowych w Bełsznicy przy boisku sportowym na ul. Wałowej, w Gorzycach za budynkiem GCK przy ul. M. Kopernika oraz za budynkiem Ośrodka Kultury w Czyżowicach przy ul. Strażackiej.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Wójt Gminy Gorzyce, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Gorzycach, radni, sołtysi, władze gminy Gorzyce oraz mieszkańcy.

Sołtys, Wójt Gminy Gorzyce oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Gorzycach uroczyście przywitali wszystkich gości. Dzieci dokonały symbolicznego przecięcia wstęgi.

O tym jak prawidłowo z nich korzystać i jakie korzyści wynikają z regularnych ćwiczeń, opowiedziała oraz zaprezentowała na każdym urządzeniu Grażyna Blutko – instruktorka fitnessu.

W skład siłowni zewnętrznej wchodzą następujące urządzenia: biegacz, wioślarz, orbitrek, motyl, twister, stepper, trenażer bicepsa, wyciąg górny, pajacyk, biegacz, prostowników pleców, jeździec, drabinka wraz z podciągiem. Każdy miał możliwość skorzystania z urządzeń plenerowych. Siłownia to świetna inwestycja w rekreację i zdrowie, a także integrację mieszkańców poprzez wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Wszystkie siłownie cieszą się dużym powodzeniem wśród mieszkańców i są kolejnym krokiem mającym na celu rozbudowę bazy sportowo-rekreacyjnej w Gminie Gorzyce. Radosne wydarzenie dodatkowo uatrakcyjniono zorganizowaniem festynu w Bełsznicy, Gorzycach oraz w Czyżowicach
Zapraszamy wszystkich chętnych do korzystania z tej formy zajęć. Nowy obiekt jest bezpłatnie dostępny. Nowe siłownie powstały w ramach Marszałkowskiego Konkursu „INICJATYWA SOŁECKA 2019” na które gmina pozyskała środki