Mistrzowie Agro 2019 – Trzy wygrane powędrowały do gminy Gorzyce!. Zdjęcia z Gali.

2
3319

W środę, 9 października 17 osobowa delegacja z gminy Gorzyce udała się do Kłobucka gdzie w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się wielki finał plebiscytu Dziennika Zachodniego „Mistrzowie Agro”. Na szczeblu powiatowym nagrody były przyznawane w kilku kategoriach: Rolnik Roku, Sołtys Roku, Gospodyni Roku, Koło Gospodyń Wiejskich Roku, Sołectwo Roku, Gospodarstwo Agroturystyczne Roku.

W kategorii Sołtys Roku w powiecie wodzisławskim zwyciężył sołtys Gorzyc Ewald Błaszczok, który osobiście odberał medal i dyplom.

Sołectwo Gorzyce okazało się najlepsze w powiecie wodzisławskim w kategorii Sołectwo Roku a wyróżnienie odebrali Ewald Błaszczok, Stanisław Sanecznik oraz Marek Rybarz.

Kategoria Koło Gospodyń Wiejskich Roku to wygrana KGW Czyżowice, które na tą galę przybyło w licznym gronie pań przebranych w stroje ludowe. Medal i dyplom dla KGW Czyżowice odebrała ich przewodnicząca Renata Rzeczkowska.

Zwycięzcom w etapie powiatowym dyplomy wręczyli: starosta kłobucki Henryk Kiepura, Beata Białowąs, wicemarszałek województwa śląskiego oraz Krzysztof Gronowicz, dyrektor marketingu Dziennika Zachodniego.

Zwycięzcy wojewódzcy będą reprezentować nasz region na szczeblu ogólnopolskim.

Tu czytaj cały artykuł na łamach Dziennika Zachodniego

Media z naszej gminy reprezentowali z gazety U NAS Andrzej Nowak i Bogusław Jordan. Portal e-gorzyce.pl oraz sołectwogorzyce.pl Bogusław Jordan

2 KOMENTARZE

  1. Jo sie pytom za co ??? Sołtysym je od wiosny, ledwo pol roku i już nagrody ? Czym sie wykozoł ??? Co zrobiył przy tyn czas ? Pan Grzegoszczyk był sołtysym 15 lot i nie przypominon se żeby wygroł taki konkurs. Tyn nowy mo pieroński ciśniyni na szkło. Jak to bydzie sołtys od lansowanio się, to dłogo nim nie bydzie…

  2. Gratulacje. To był konkurs SMSowy zoorganizowany przez Dziennik zachodni. Większość sołtysów z gminy Gorzyce została zgłoszona do tego plebiscytu. Ale to gorzyczanie wysłali najwięcej płatnych sms na swojego sołtysa. Jedno jest pewne szkoda ze taki plebiscyt nie był zorganizowany wcześniej i nasz były sołtys Rysiek zapewne miał by wielkie szanse go wygrać, niestety tak być nie mogło, bo to premierowy konkurs DZ. Dla pana Ryśka ważniejszym tytułem jest zapewne tytuł „Złote serca 2019″ czyli ” Czlowiek o złotym sercu”. W imieniu redakcji e-gorzyce gratulujemy obu sołtysom wygranych