Nautica – Miejsca są, lecz chętnych (zapisanych) jak na lekarstwo.

0
2021

Poniżej przedstawiamy państwu komunikat jaki wystosowała dyrekcja basenu Nautica w Gorzycach. Mimo zapewnienia że dzieci klas od I do III mają zagwarantowane miejsca na pływalni (nauka pływania, koszt 3 zł) to zainteresowanie ze strony szkól jest nikłe, czyli ok 42% uczniów korzysta z tej opcji na basenie. Nie będziemy szukać winnych dlaczego tak się dzieje, może to efekt strajku włoskiego, może to efekt wynagrodzenia dla opiekunów bo zajęcia te to po za godzinami lekcyjnymi – lecz jak mówiła mi pani wójt Sylwia Czarnecka dyrektorzy szkól mają środki na dodatkowe wynagrodzenia. Przewodniczący rady gminy Piotr Wawrzyczny z całą stanowczością powiedział że wina leży po stronie szkoły. Lecz szkoła to nie tylko nauczyciele, uczniowie to także rodzice , rady rodziców więc może czas na większe zaangażowanie ze strony rodziców i pojechać jako opiekun z dziećmi. Komentarze na profilu FB basenu Nautica świadczą o tym że słaby jest przekaż, brak czystej i jasnej informacji jak dzieci mogą skorzystać z akcji organizowanej przez Gminę Gorzyce i GOTSiR Nautica. Chyba najwyższy czas porozmawiać i próbować rozwiązać ten problem, który tylko szkodzi dzieciom z gminy Gorzyce.

Ważny komunikat dla rodziców uczniów klas I-III z Gminy Gorzyce.
Wolne miejsca na nauce pływania!
Zachęcamy Państwa do zapisywania dzieci na dofinansowane przez Gminę Gorzyce i GOTSiR Nautica zajęcia nauki pływania dla uczniów klas od I do III wszystkich publicznych szkół z Gminy Gorzyce.
Dochodzą do nas zgłoszenia rodziców jakoby nie było miejsca na pływalni na zajęcia dla ww grup dzieci – dementujemy te informacje – gwarantujemy miejsce dla każdego chętnego dziecka!
Ze zgłoszeń wynika, że tylko 290 z 638 uprawnionych rodziców ( 42%) złożyło deklarację uczestnictwa własnego dziecka w tych zajęciach – dlatego ponownie zachęcamy do wykorzystania tej możliwości. Przypominamy główne zasady:
– w pozalekcyjnych zajęciach nauki pływania mogą uczestniczyć wszystkie dzieci z klasy I klasy II i klasy III.
– nauka polega na systematycznym uczestnictwie, tzn cotygodniowym udziale dziecka w lekcjach pływania,
– zapisy u wychowawców klas,
– całkowity koszt do poniesienia przez rodzica do końca semestru zimowego to 3 zł brutto za 45-minutowe zajęcia na pływalni.
Gmina Gorzyce opłaca transport dzieci i wykwalifikowanych instruktorów nauki pływania, dyrektorzy szkół zapewniają opiekę, a Nautica organizuje lekcje pływania i wejścia dzieci na obiekt.
Zadbaj o umiejętności swojego dziecka już dzisiaj – nie czekaj na lepszą pogodę, jak będzie większe czy inne okoliczności – wykorzystaj „złoty wiek motoryczny” swojego dziecka i po prostu naucz go pływać! To właśnie w tym wieku wzbogaca się siła motywacji, kształtuje zainteresowanie sportem i pojawia zadowolenie z sukcesu!
Miło nam poinformować, że mamy zapewnienie od władz Gminy Gorzyce o dofinansowaniu zajęć nauki pływania w całym 2020 r.
„Umiem czytać, pisać i pływać” – to nie tylko hasło reklamowe – to misja „GOTSiR „Nautica i zadanie obowiązkowe dla każdego z Rodziców.