„ZIELONY JEST M(I)ODNY” – Otwarto nową pracownię w SP 1 w Gorzycach.

0
915

W dniu 27 października 2021 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gorzycach odbyło się uroczyste otwarcie „Zielonej pracowni” pod nazwą „Zielony jest m(i)odny”. Dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz Gminy Gorzyce, jedno z pomieszczeń zyskało nowoczesny wygląd i wyposażenie. Uczniowie oraz nauczyciele cieszą się z nowej pracowni, gdyż w dużej mierze pomoże młodym jeszcze obywatelom tej planety zrozumieć między innymi niezwykłe znaczenia nawet tych najmniejszych istot w przyrodzie. Świadomość proekologiczna to w dzisiejszych czasach priorytet.
W innowacyjnej sali dzięki wielkoformatowemu wydrukowi kwitnącego sadu wiosna zagościła na cały rok. W klasie biologicznej wręcz „wylewają się” kaskadowe kompozycje żywych roślin. Prowadzone są również hodowle owadów.
Opisywane pomieszczenie zyskało m.in. nowoczesny monitor interaktywny, który posiada sporo udogodnień wzbogacających proces przekazywania wiedzy.
Za otrzymane z dotacji WFOŚiGW środki zakupiono przeróżne pomoce dydaktyczne, meble w tym wygodne, lekkie ławki i ergonomiczne krzesła. Pozyskano oczyszczacz powietrza, który w dobie atakujących wirusów oraz smogu poprawia jakość powietrza, którym oddychają uczniowie przebywający w sali. Dotacja z Gminy Gorzyce pozwoliła na wykonanie remontu.
Długą listę wsparcia stanowi pomoc Rady Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gorzycach. Bardzo sprawnie przebiegała współpraca z różnymi firmami oraz sponsorami. Wielu pracowników szkoły zaangażowało się w ten projekt.
Nadal realizowany jest program edukacyjny „Zielonej pracowni”, m.in. uczniowie zaangażowali się w konkursie „Hotel dla owadów”, odbyło się spotkanie z przedstawicielami Koła Pszczelarzy i jeszcze wile ciekawych zajęć przed uczniami.
Pomimo realizowania przedsięwzięcia w niełatwych czasach pandemii udało się sprawnie przeprowadzić wszystkie założone cele.

Zielona Pracownia w SP ! w Gorzycach jest już 4 w gminie Gorzyce po szkołach w OLzie, Bluszczowie i Gorzyczkach.

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC

P.S
Redakcja portalu dziękuję pani Oldze Nachlik za zaproszenie na uroczyste otwarcie w/w pracowni.
Liczymy na dalszą współpracę.