W OK Olza odbyła się konferencja i prezentacja książki o powodzi tysiąclecia z 1997 roku.

0
578

Czwartkowy wieczór w Ośrodku Kultury w Olzie był poświęcony tematyce wielkiej powodzi z 1997 roku.

Podczas konferencji głos zabrali pani Lucyna Gajda organizator spotkania, która w skrócie przedstawiła zarys historyczny od powodzi 1880 roku do 1997 roku czyli powodzi tysiąclecia.
Z kolei sołtys Olzy Józef Sosnecki przedstawił czasy od wielkiej powodzi do dziś, mówił o tym co zrobiono i czego jeszcze nie zrobiono by poprawić bezpieczeństwo mieszkańców Olzy. Po wielkiej powodzi odbudowano wały lecz ze względów własnościowych nikt nie zajął sie remontem wrót przeciw-powodziowych, które są największym mankamentem w zabezpieczeniu sołectwa Olza.

SONY DSC

Kolejną częścią konferencji była prezentacja książki ”WIELKA WODA” w której to wspomnienia z 1997 roku zebrała i spisała Pani Michalina Dzierżęga.

SONY DSC

Przy tej okazji zaproszeni goście mogli podzielić się wspomnieniami i pogawędzić przy kawce.
Była też okazja do zakupu książki, do którego nadal bardzo zachęcamy 👈

SONY DSC

Pozostało kilka egzemplarzy ale nawet jak tych zabraknie, będzie dodruk 😊

P.S.
Książką jest super pomysłem, która zapadnie w pamięci olzan i zapewne będzie cennym egzemplarzem na półce w domowej biblioteczce.
Trzeba tu także dodać że zawiera błąd w nazwisku jednego z autorów zdjęć z 1997 roku ale jak mówiła pani organizator już w następnym dodruku błąd zostanie poprawiony. Osobiście zabrakło mi na sali oprócz zaproszonych gości, zwykłych mieszkańców Olzy i to chyba z przyczyny małego rozgłosu, reklamy wydarzenia ale to zostawiam Wam do samo oceny.

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC