Remont ulicy Raciborskiej w Bełsznicy i Rogowie zakończony!

0
475

26 września, dokonano oficjalnego odbioru zmodernizowanej drogi powiatowej nr 3512 S ulicy Raciborskiej w Bełsznicy i Rogowie. Inwestycja kosztowała ponad 8 milionów złotych.

W przeglądzie drogi uczestniczyli przedstawiciele powiatu: starosta Leszek Bizoń wraz z członkiem Zarządu Powiatu Janem Zemło, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Marek Rybarz, wójt Gorzyc Daniel Jakubczyk, sołtys Bełsznicy Eugeniusz Katryniok i Rogowa Henryk Matuszek, kierownictwo Powiatowego Zarządu Dróg Tomasz Wójcik i Michał Stabla, a także przedstawiciele firmy odpowiedzialnej za realizację inwestycji.

Zakres inwestycji obejmował wykonanie nowych warstw konstrukcyjnych jezdni, kanalizacji deszczowej, jezdni, chodników oraz przebudowę sieci elektroenergetycznej przy drodze. Wyremontowany został niemal 2 kilometrowy odcinek aż do skrzyżowania z ul. Sportową w Rogowie. Władze powiatu na remont tej drogi pozyskały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 4,5 mln zł. Resztę dopłaciły po połowie z własnych budżetów Powiat Wodzisławski oraz Gmina Gorzyce.

Jeżeli mówimy o ul. Raciborskiej to pozostał nam jeszcze jeden odcinek do remontu. Od Rogowa do skrzyżowania w Syryni. W tej chwili przygotowujemy dokumentację projektową na ten odcinek drogi – mówi starosta Leszek Bizoń.

Modernizacja ul. Raciborskiej jest kontynuacją przedsięwzięcia rozpoczętego przez Powiat we współpracy z Gminą Gorzyce w 2019 r. Od tego czasu całkowicie zmodernizowano łącznie ponad 5 km drogi za kwotę 22 mln zł.