40800 zł tyle zebrano w Czyżowicach !!! – Zdjęcia

0
778

40800 zł tyle zebrano w Czyżowicach !!!
O 4 tyś zł więcej niż w zeszłym roku informuje szef sztabu.

WOŚP w Czyżowicach biegali, chodzili, grali na scenie, tańczyli i szkolili. Zdjęcia

Czyżowice jak każdego roku były siedzibą sztabu Finału WOŚP w naszej gminie i jak co roku finał ten zgromadził co raz więcej ludzi z naszego regionu i nie tylko.

Bieg dla WOŚP w Czyżowicach i ponad 60 osób na starcie

Tegoroczny bieg organizował klub sportowy M.E.T.A. – W sumie na starcie stanęło ponad 60 osób, w tym również zawodnicy klubu RADLINIOKI. UKS SPARTA CZYŻOWICE i ZDROWY ZWIERZ. Nie zabrakło tez czworonogów, dwa pieski LUNA i KIRA z opiekunem Szymonem do Czyżowic przyjechały aż z Katowic.

Impreza odbyła się w lesie czyżowickim, zaś start i meta usytuowane były ma stadionie Naprzodu Czyżowice. Zanim biegacze ruszyli na start, wolontariusze z puszkami zbierali datki aby zasilić konto WOŚP.

Bieg miał charakter rekreacyjny i bardziej niż wynik, liczył się udział. Trzeba było zaliczyć 10km dla biegaczy i 6km dla chodziarzy, limitu
czasowego nie było… ponoć niektórzy nadal biegają po lesie.

Szkoła podstawowa w Czyżowicach była główną siedzibą sztabu WOŚP 32 Finału ” Płuca po pandemii” a pieczę nad wszystkim pełniła Paulina Sosnecka- Oleś.

Do skarbonek wolontariusze zbierali środki na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Cała akcja odbywa się pod mottem „Tu wszystko gra OK!”.

Oprócz liczenia zebranych środków w szkole odbyło się dużo innych imprez, występy uczniów, pokaz „Pierwsza Pomoc” z Ochotniczą Strażą Pożarną w
Czyżowicach, tance w tym zatańczenie Poloneza w którym uczestniczyli goście z panią sołtys z Czyżowic i wójtem Gminy Gorzyce. W między czasie licytowano wystawione przedmioty, dla dzieciaków były przygotowane różne atrakcje animatorskie w tym zabawy, dmuchańce, popcorn i inne.
Lecz chyba największy aplauz otrzymali nauczyciele i pracownicy szkoły podstawowej w Czyżowicach za wystawiony spektakl pod tytułem „Rzepka”.

W galerii poniżej przedstawiamy fotorelacje z przebiegu 32 Finału WOŚP w Czyżowicach. O zebranej kwocie poinformujemy jak dostaniemy ifno ze sztabu orkiestry.

Fot. Bogusław Jordan