Bezpłatne przejazdy powiatowymi autobusami

0
446

Od 12 lutego uczniowie szkół podstawowych z gmin Gorzyce, Godów i Lubomia mogą podróżować autobusami komunikacji powiatowej za darmo. Muszą spełnić jeden warunek.

Warunkiem jest jednak posiadanie i doładowanie elektronicznej karty. Bezpłatne przejazdy będą obowiązywać także w wakacje.

„” Aby korzystać z darmowych przejazdów, po 10 lutego trzeba kupić za 10 zł elektroniczną kartę (jeżeli młody pasażer jeszcze jej nie posiada) i doładować ją za 1 zł. To doładowanie wystarczy aż do czerwca. Następnie w czerwcu doładować ją jeszcze raz – tym razem już bezpłatnie i cieszyć się bezpłatnymi przejazdami przez cały okres wakacji – wówczas już na wszystkich liniach Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej – mówi Wojciech Raczkowski, kierownik Biura Komunikacji Społecznej i Informacji w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śląskim.

Elektroniczną kartę służącą do doładowania biletu można kupić w kasach zlokalizowanych: na Dworcu Autobusowym w Wodzisławiu Śląskim, na Dworcu Autobusowym w Raciborzu, w Małej Galerii w Jastrzębiu-Zdroju.