Festiwal Kultury Powiatu Wodzisławskiego – zapraszamy!

0
226

W sobotę, 25 maja na wodzisławskim rynku po raz szósty odbędzie się Festiwal Kultury Powiatu Wodzisławskiego. To największa impreza kulturalna w powiecie wodzisławskim, podczas której łączą siły wszystkie ośrodki kultury z 9 gmin naszego powiatu. Na festiwalowej scenie zaprezentują się liczne zespoły i formacje artystyczne. Na finał zagra zespół Koher.

Barwne widowisko z udziałem wszystkich miast i gmin naszego powiatu rozpocznie się o godzinie 10:00. Na głównej scenie wystąpią m.in. orkiestry, formacje taneczne, a także zespoły i soliści pochodzący z miast i gmin naszego powiatu. Z kolei na płycie Rynku na uczestników czekać będą inne atrakcje, takie jak wystawy rękodzieła, warsztaty, pokazy – m.in. pokaz szkubania pierza i robienia masła. Będą stoiska z regionalnymi przysmakami, ale też darmowe dmuchańce, zamki i animacje dla dzieci czy warsztaty ogrodnicze. Festiwal Kultury Powiatu Wodzisławskiego organizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim wspólnie z ośrodkami kultury z terenu całego powiatu wodzisławskiego. Pomysł tej wyjątkowej imprezy to wspólna inicjatywa z ośrodkami kultury, która została wypracowana podczas cyklicznych spotkań przedstawicieli Powiatu Wodzisławskiego z dyrektorami ośrodków kultury, Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej oraz Muzeum w Wodzisławiu Śląskim. Celem Festiwalu jest prezentacja potencjału i oferty oraz promowanie różnorodności ośrodków kultury z terenu powiatu, a także integracja środowisk kultury. Liczne atrakcje towarzyszące imprezie, takie jak występy artystyczne, pokazy, wystawy, degustacje potraw regionalnych, inspirujące działania warsztatowe (skierowane do dzieci i młodzieży, jak i całych rodzin) będą miały także wymiar rekreacyjny i integracyjny dla mieszkańców powiatu wodzisławskiego.
Wstęp wolny. Festiwalowe atrakcje polecają się od godz. 10:00 do 20:00. Na wielki finał o godzinie 18:30 zagra zespół Koher.