OBYWATELSKIE UJĘCIE PIJANEGO KIEROWCY Z DOŻYWOTNIM ZAKAZEM

0
1505

Wśród pięciu pijanych kierowców, którzy wpadli w miniony weekend w ręce wodzisławskich policjantów był 37-latek, który został zatrzymany dzięki reakcji obywatela. Zgłaszający widząc poruszającego się całą szerokością jezdni fiata, zajechał mu drogę, wyciągnął kluczki i powiadomił policjantów. Okazało się, że zatrzymany kierowca ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawiania wolności.

Godną naśladowania postawą wykazał się wczoraj mieszkaniec Turzy Śląskiej. Przed południem jadąc ulicą Bogumińską w Gorzycach zauważył jadącego przed nim całą szerokością jezdni kierowcę Fiata Punto. Zgłaszający wyprzedził pojazd a następnie doprowadził do jego zatrzymania. Wyciągnął kierującemu kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając mu tym samym dalszą jazdę i powiadomił policjantów. 37-latek miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych a ponadto jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Dzięki odpowiedniej reakcji mieszkańca, pirat drogowy trafił do zakładu karnego i przynajmniej przez jakiś czas nie będzie stwarzał zagrożenia bezpieczeństwa innych użytkowników na drodze.

Pamiętaj, że jeśli nie reagujesz widząc takie zachowania, to znaczy, że akceptujesz taki stan rzeczy, a tym samym godzisz się na możliwość wystąpienia skutków takich zachowań, niejednokrotnie niestety tragicznych.

Wspieraj kampanię „NIE REAGUJESZ – AKCEPTUJESZ” i bądź dumny ze swojej obywatelskiej postawy!