Gorzyce, kolejny bubel śmieciowy ?. Mieszkańcy nie zadowoleni systemem odbioru odpadów wielkogabarytowych.

0
3732

Fot. ecoszczecin

Sprawa ceny za wywóz śmieci w mediach społecznościowych i po zebraniach wiejskich ucichła.

Lecz po ukazaniu się na światło dzienne informacji o zasadach odbioru odpadów wielkogabarytowych znów w sieci rozplątała się dyskusja. Także do naszej redakcji wpłynęło parę maili niezadowolonych mieszkańców.

Reasumując, ktoś chyba myli odpady wielkogabarytowe z innymi: z informacji wynika że: Odpady budowlane typu okna, drzwi, szyby, elementy wyposażenia łazienek, ondulina, panele podłogowe nie będą odbierane. z pod posesji.
Przecież to są właśnie odpady wielkogabarytowe i na to liczyli mieszkańcy że im to z pod domów zniknie przy tak wysokiej opłacie za śmieci – pisze jedna z pań.

W zamian firma odbierze im z pod domu to co sami mogą zapakować do swojego samochodu i te rzeczy które można łatwo oddać na złomie czyli pralki , piece i inne w miarę lekkie rzeczy. Te odpady to mieszkańcy sami odwożą na złomowisko bo dostaną za to zapłacone.

Tak więc mimo wielkiej opłaty za śmieci, znów koszty wywozu ( dowóz własny do PSZOK) przeniesiono na mieszkańców, którzy i tak już słono płacą.
Cóż, dopóki szanowna rada gminy Gorzyce nic w tej sprawie nie zmieni, my jako mieszkańcy będziemy zmuszeni do opłacania wysokich cen w dodatku z różnymi ograniczeniami ( których nie powinno być).

Tak brzmi informacja UG Gorzyce.

UWAGA MIESZKAŃCY!!!
Szanowni mieszkańcy, w związku ze zbliżającymi się zbiórkami odpadów wielkogabarytowych, elektrycznych i elektronicznych oraz opon informujemy, iż w ramach tych zbiórek odbierane będą odpady typu:
meble, rzeźby, rowery, wózki, dywany, opony z samochodów osobowych, elementy z tworzyw sztucznych (zabawki, pojemniki, mausery, wiadra czyste – bez odpadów budowlanych farb itp., meble ogrodowe), odpady elektroniki (wszelkie odpady elektryczne i elektroniczne kompletne – z agregatami, cewkami itd.), akwaria, kable, donice, kołdry, pościel, kartony duże, opakowania ze styropianu (np. po telewizorach).
Odpady budowlane typu okna, drzwi, szyby, elementy wyposażenia łazienek, ondulina, panele podłogowe nie będą odbierane. Tego typu odpady należy dowozić do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów zlokalizaowanego w Gorzycach przy ul. Bogumińskiej 13 w każdą sobotę (za wyjątkiem dni wolnych oraz świąt) w godzinach od 8:00 do 13:30. Przypominamy, iż do ww. punktu odpady może dostarczyć właściciel/współwłaściciel nieruchomości okazując obsłudze punktu potwierdzenie zapłaty za gospodarownaie odpadami komunalnymi za ostatni kwartał.

Kilka komentarzy w tej sprawie z FB.

Pani Terasa pisze: ciężka sprawa. 3 dni przed wywozem odpadów dowiaduję się,że nie można wystawić przed posesją okien, drzwi, paneli. Co można wystawić przed posesją powinno być uzgodnione dla firmy odbierającej, w momencie zawarcia umowy na wywoz

Pani Basia : Teresa, to te „udogodnienia” w ramach kwoty z „2” z przodu. Ręce opadają.

Pani Helena: Przetarg przygotowany byl zle