Turza Śl. – Przedszkole państwowe. Rodzice dzieci niepełnosprawnych składają petycję.

1
3940

Podczas obrad wspólnego posiedzenia komisji rady gminy Gorzyce (25.03.19) pojawiła się grupa rodziców dzieci niepełnosprawnych zaniepokojona losem swoich pociech – powód brak kontynuacji (zamknięcie, likwidacja) oddziału integracyjnego w przedszkolu państwowym w Turzy Ślaskiej.

W tej sytuacji rodzice złożyli petycję na ręce radnych i wójta gminy z prośbą o „Kontynuacje funkcjonowania oddziału integracyjnego w PP w Turzy Śl.”

Pod petycją podpisało się ponad 80-ciu rodziców , także tych od dzieci całkiem zdrowych.

Wójt gminy Daniel Jakubczyk i jego zastępczyni Sylwia Czarnecka odpowiedzieli – problem pojawił się z powodu małej liczby miejsc w miejscowym przedszkolu. Sześć grup po 25 dzieciaków daje 150 miejsc a chętnych to 171 osób. Rozwiązaniem będzie otwarcie 7 oddziału przedszkolnego (po uzyskaniu zgód) w szkole podstawowej w Turzy Śl. pod warunkiem że rodzice wyrażą chęć umieszczenia swoich pociech w tym punkcie przedszkolnym.

Przedstawicielka rodziców powiedziała – oddział integracyjny dla naszych dzieci powinien zostać utrzymany w Turzy dla dobra naszych dzieci, przedszkole spełnia wszystkie warunki .

Od redakcji – czyż nie lepiej by było obligatoryjnie utworzyć taki oddział integracyjny w naszej gminie, nieważne czy w Turzy czy np. w Bluszczowie ?

Jak mówił włodarz naszej gminy sprawa dzieci , wszystkich dzieci jest dla niego bardzo ważna i jak najszybciej będzie chciał ten problem rozwiązać, dokładnego terminu w sprawie w/w oddziału nie podano.

Rodzice jednak liczą że ten oddział będzie funkcjonował dalej i nie widzą tego by ich dzieci zostały rozproszone po innych oddziałach. Rodziców poparła taż radna Magdalena Siemko.

Petycja została przyjęta i skierowana do prac przez odpowiednią komisję RG. Rodzicom zaproponowano spotkanie w UG.

O dalszych losach przedszkola w Turzy Śl, będziemy informować na bieżąco.

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC

1 KOMENTARZ