CZARNI – ODRA 3 : 4. Wspaniałe widowisko sportowe w Gorzycach.

0
2548

Wielka sobota i wielkie granie, tego spodziewano się w Gorzycach na stadionie przy ul. Bogumińskiej 1.
Ponieważ do Gorzyc zawitał lider ligi okręgowej gr. III ZINA Katowice – APN ODRA Wodzisław śl.
Skazywani na pożarcie gorzyczanie sprawili wielki opór liderowi, choć po pierwszej połowie nic na to nie wskazywało. Podopieczni Ryszarda Wieczorka już do przerwy prowadzili z Czarnymi 3 : 0 po golach Krzysztofa Krzyżoka, Błażeja Szczepanka i Piotra Szymiczka.
Zanosiło sie na pogrom w Gorzycach.
15 minut przerwy, głośne okrzyki trenera Czarnych Tomasza Cieluska słyszane z szatni podziałały mobilizującą na zawodników gospodarzy, druga połowa meczu to całkiem inna odmieniona drużyna Czarnych.
Najpierw na 1 : 3 strzelił Krzysztof Warło, potem na 2 : 3 Kamil Kucharski, euforia wśród kibiców szybko została zgaszona Artur Gać podwyższył prowadzenie Odry na 4 :2.
Czarni nie rezygnowali i po faulu w polu karnym na Kamilu Kucharskim sędzia podyktował rzut karny ( mimo protestu zawodników z Wodzisławia nie zmienił swojej decyzji o karnym – jak wiadomo na stadionie w Gorzycach WARu nie ma). Karnego na gola zamienił Krzysztof Warło strzelając swoją drugą bramkę w tym meczu.
Wynik w tym bardzo emocjonującym spotkaniu nie uległ już zmianie.
Czarni przegrywają u siebie z APN Odra Wodzisław Śl 3 : 4.

P.S Tylu kibiców już dawno w Gorzycach na boisku nie było i tu trzeba zwrócić uwagę że doping z obu stron był bardzo kulturalny i sportowy. Schodzących do szatni graczy Czarnych żegnały gromkie brawa, mimo porażki nie ma się czego wstydzić padały komentarze wśród kibiców.

Czarni Gorzyce – Odra Wodzisław 3 : 4 (0 : 3)
bramki Czarni: Warło – 2, Kucharski – 1
bramki Odra : Krzyżok, Szczepanek, Szymiczek, Gać

sędziowie KS Katowice: Główny Adrian Markiewicz na liniach Marta Buszka i Jakub Kopczyk

Składy ODRa: M.Musiał, M.Zganiacz, A. Gac, B.Szczepanek, A.Niemyjski, P. Dudziński, A.Turkson, K.Krzyżok, J. Wieczorek, K. Malinowski, P. Szcymiczek(kpt) – na boisku pojawili się także Zieliński, Tarka, Kasprzyk, Kolasa

skład Czarnych: Mateusz szczotok, Paweł Wojtala, Witold Lamczyk(kpt), Adrian Suchanek, Rafał wala, Grzegorz Łukasiak, Tomasz Kukla, Dawid Zychma, Krzysztof Warło, Kamil Benauer, Kamil Kucharski oraz jako rezerwowy na boisko wszedł Dominik Zganiacz