Radna Borecka – Dyskoteki w Olzie do godziny 23, to wystarczy…

0
3453

Sesja nr VII Rady Gminy Gorzyce z dnia 29 kwietnia 2019.
W czasie dyskusji nad przyjęciem sprawozdania z realizacji Programu ochrony środowiska za lata 2017 – 2018 głos zabrała radna gminy pani Izabela Borecka w temacie „klimatu akustycznego” a mówiąc pokrótce martwiły ją normy akustyczne które mają wpływ na środowisko i zwierzęta zamieszkujące piękne tereny Olzy wokół ośrodków wypoczynkowych.

Dyskoteki i głośna muzyka , która niesie się nocą, czasami tez do rana, szkodzi środowisku i zwierzynie – twierdzi radna Borecka opierając się na doniesieniach i głosach jakie do niej doszły. W jej opinii dyskoteka powinna trwać do 23 godziny a jej bywalcy mieli by godzinę na rozejście się, dodając pytająco że to wszystko za pozwoleniem rady gminy i podjętej w tej sprawie uchwały.

W odpowiedzi wójta słyszymy, że wprowadzenie jakichkolwiek ograniczeń czasowych doprowadzi do zamknięcia prowadzonej tam działalności.

P.S Pani radna zapomniała, że Olza jest raczej miejscowością wypoczynkową i działające tam dwa ośrodki wypoczynkowe przyciągają lokalnych letników z terenu ościennych miast i nie tylko. Po to ktoś tam zainwestował by z tego czerpać korzyści a i sprawić by turyści dobrze się tam czuli i bawili, czasem przy głośnej muzyce aż do rana.
Pani radna chyba już zapomniała jak to jest być młodym, ze młodzieży też od życia się coś należy. Cóż w życiu jednym przeszkadza dyskoteka, jednym główna droga czy autostrada innym głośne bicie dzwonów kościelnych, lecz żyjemy w jednym wspólnym środowisku i jakoś musimy się na wzajem porozumieć.

Bogusław Jordan

zobacz nagranie z sesji. Wypowiedź radnej od 46 minuty

SONY DSC

SONY DSC