Gorzyce- Radni gminy po raz kolejny rzucają kłody pod nogi inwestorów.

1
2002

Gorzyce- Radni gminy po raz kolejny rzucają kłody pod nogi inwestorów.

Podczas VIII sesji rady gminy Gorzyce, radni mieli podjąć decyzję w sprawie zmiany uchwały najmu lokalu – czyli zwiększenia okresu wynajmu lokalu z 10 do 20 lat w budynku GOTSiR Nautica (najemca pomieszczeń siłowni).
Zmiana ta pozwoliłaby najemcy być pewnym ze nie zostaną z tego budynku odprawieni w 2026 roku z kwitkiem, także dłuższy okres najmu pozwoli najemcy na uzyskanie kredytu w celu dalszego inwestowania i rozwoju biznesu Centrum Treningu w Gorzycach. Do prośby tej przychylnie ustosunkowała się dyrekcja Nautki wyrażając zgodę na wydłużenie okresu najmu. Z takiej decyzji dyrektora zadowolony był także wójt gminy Gorzyce Daniel Jakubczyk, który razem z dyrekcją robili wszystko by znaleźć inwestora(przedsiębiorce) do wynajmu tego lokum. Głosowanie wydawało się tylko formalnością, przecież większość radnych weszło do rady gminy z ugrupowania obecnego wójta. Lecz jak to w życiu bywa radni nie przychylili się do prośby wójta o uchwalenie nowej treści uchwały i jej nie przyjęli. (Głosowanie 7 za, 7 przeciw, 4 osoby się wstrzymały)

Tak więc RG Gorzyce praz kolejny rzuciła kłody pod nogi inwestorowi, dyrekcji i wójtowi. Inwestor nie jest pewny swego bytu, dyrekcja Nautici zastanawia się po co szukać inwestorów skoro rada i tak wie lepiej i zrobi swoje, wyleje swe żale na dyrekcję że źle zarządza basenem a w końcu i tak będzie musiała zgodzić się na większą dotację z gminy i tak się kółko zamyka.

Pytając radnych dlaczego podjęli taką decyzję – mówili że właścicielka ich spławiła, potraktowała po macoszemu czy nie przedstawiła biznes planu, ze wójt lobbuję za tym interesem, ze mogła po bajerować, po ciść kity radzie i zapewne część z nich by zmieniła zdanie i inaczej zagłosowała.
Lecz chyba nie oto chodzi, inwestor swój biznes plan co najwyżej może przedstawić bankowi w celu uzyskania kredytu, inwestor nie będzie zdradzać publicznie swoich planów bo konkurencja tylko na toczeka . Rada chyba tego nie rozumie.

Jeśli ten przedsiębiorca się wycofa z Nautici, to dam dwa miesiące czasu tym radnym którzy głosowali przeciw na poszukanie nowego inwestora – mówił mi lekko poddenerwowany tą decyzją rady wójt gminy D. Jakubczyk.

Takie decyzję rady gminy idą w świat a jak plotka niesie – nie inwestuj w gminie Gorzyce bo tam tylko przeszkadzają.
Przykładów kilka, zablokowana inwestycja budowy warsztatu samochodowego i zaplecza na Kraskowcu przy DK 78 (plan zagospodarowania przestrzennego). Kolejna inwestycja to brak dojazdu do terenu na którym ma powstać myjnia samochodowa obok Nautici.

Cóż dla niektórych radnych ważniejszymi rzeczami są głośne dyskoteki, Parafiady i inne błahostki niż rozwój gminy Gorzyce.

B.Jordan

1 KOMENTARZ