Nautica – tym razem dla seniorów. Zdjęcia – filmy.

1
3669
SONY DSC

Pływalnia Nautica otwiera swe progi z kolejnym programem. Tym razem jest on skierowany dla seniorów z naszej gminy i nie tylko.
Tytuł zajęć – gimnastyka usprawniająca przy muzyce w wodzie dla seniorów.

Zajęcia te są prowadzone pod okiem instruktorki fitness pani Grażyny Blutko. Uczestniczą w nich trzy grupy po 30 osób z Gorzyc, Turzy i Rogowa, reszta sołectw gościnnie, każda grupa raz w tygodniu we wtorki w godzinach od 9-12.

Szczególne podziękowania dla koordynatorów Krystyna Matuszek, Magdaleny Gawędy i Elżbiety Nowak, których wsparcie w przygotowanie i realizację programy jest nieocenione.

Jak mówi pani Elżbieta zajęcia te są odskocznią od codziennych zajęć domowych, bycia mamą , babcia czy prababcią, poprawiają ich stan ducha a każda forma ruchu czy wysiłku jest dobra dla ich ciała.

Podczas ćwiczeń można było widzieć sporo mężczyzn, jak zauważył Roman Koral z Nautici, inicjator i współorganizator w czasie pierwszych zajęć owi seniorzy czekali na swoje partnerki, żony w samochodach czy na ławeczkach pod basenem. To wielka zasługa pani Krystyny i pani Elżbiety które namówiły panów do ćwiczeń razem z nimi. Pani Elżbieta dodaje wprost – oni robią z nami wszystko, tańczą , śpiewają to i czemu by ćwiczyć nie mogli by z nami i ćwiczą puentuje pani Ela.

Swego zadowolenia nie krył także pan Stefan z Turzy mówiąc – coś dla ducha coś dla ciała a tylu kobiet na raz w bikini już dawno nie widział.

Rogów
Rogów
Rogów
Jedna z inicjatorek pomysłu podczas ćwiczeń – pani Krystyna Matuszek

Grupa seniorów z Turzy i Gorzyc
Grupa seniorów z Turzy i Gorzyc
Grupa seniorów z Turzy i Gorzyc
Grupa seniorów z Turzy i Gorzyc

film cz 1 film vol 1
film cz 2 film vol 2
film cz 3 film vol 3

Bogusław Jordan

1 KOMENTARZ