Obchody 95 – lecia KS „CZARNI” Gorzyce. Zdjęcia.

0
1914

W słoneczną sobotę 24 sierpnia 2019r. w Gorzycach na boisku przy ulicy Bogumińskiej odbyły się uroczyste obchody 95 lecia klubu sportowego KS „CZARNI” Gorzyce. Patronat nad ta imprezą objął BS W Gorzycach, który był głównym sponsorem turnieju piłkarskiego młodzików(2008 i młodsi) BS Gorzyce CUP inaugurujący te obchody. Nagrody i puchary zwycięzcom i pokonanym wręczał prezes zarządu BS w Gorzycach Mirosław Grabiec.

Oficjalna część uroczystości rozpoczęła się mszą świętą ( w plenerze) w intencji klubu którą przeprowadził proboszcz parafii Gorzyce Stefan Stebel. Po uroczystej mszy głos zabrał prezes Czarnych Tomasz Lamczyk dziękując wszystkim obecnym i nieobecnym działaczom kluby, piłkarzom i tym wszystkim którzy włożyli wkład w istnienie gorzyckiego klubu.

Podziękowania na ręce prezesa Czarnych złożyli działacze śląskiego okręgu piłkarskiego, podokręgu raciborskiego, prezesi ościennych klubów, strażacy z OSP, sołtysi, władze gminy Gorzyce z wójtem Danielem Jakubczykiem i Piotrem Wawrzycznym na czele, radni, radni powiatowi i politycy.

Wisienką na torcie był mecz derbowy piłkarski ligi okręgowej pomiędzy Czarni Gorzyce a Unią Turza Śl.
W meczu tym lepsi okazali się turzanie pokonując gorzyczan 2 – 1.

KS Czarni Gorzyce – Unia Turza śl 1 : 2
Bogusław Jordan