W Rogowie trwa jedna z największych inwestycji w historii sołectwa.

0
1490

fot.D.Jakubczyk

Jak podaje na swoim profilu FB wójt gminy Gorzyce Daniel Jakubczyk w Rogowie trwa jedna z największych inwestycji w historii sołectwa. Budowa prawie 10 km kanalizacji sanitarnej. Z informacji wynika że zakończyły się prace w okolicach ul. Rogowiec, Palarni i Parkowej. Trwają prace m.in. na ul. Krzywej. Dzięki zgodnej współpracy na linii gmina – sołectwo – PWiK – gazownia. Mieszkańcy ulicy Krzywej otrzymają nie tylko kanalizację sanitarną ale powstanie również odwodnienie deszczowe, nawierzchnia zostanie na całej szerokości i długości ulicy odtworzona, powstanie sieć gazowa.
Wspólnie ograniczamy w ten sposób niska emisję oraz dziękuję za dzisiejsze rozmowy i spostrzeżenia mieszkańców i przeprasza za utrudnienia. – pisze wójt gminy.

B.Jordan

Oficjalna notka otrzymana z UG Gorzyce brzmi:
Ul. Krzywa Rogów
Zakres robót obejmuje:
– Budowę sieci gazowej wraz z przyłączami do budynków (roboty na ukończeniu) – inwestor GZG w Zabrzu,
– Budowę kanalizacji sanitarnej (w całości już zakończona) – inwestor PWiK w Wodzisławiu Śląskim przy udziale finansowym gminy Gorzyce,
– odtworzenie nawierzchni asfaltowej po kanalizacji sanitarnej wraz z niezbędnym odwodnieniem (roboty w trakcie)– inwestor PWiK na odcinku związanych z budową kanalizacji sanitarnej, na pozostałym zakresie inwestor Gmina Gorzyce.
Planowane zakończenie całości to Październik 2019 roku.