Dziś VOCALSI zaśpiewają na żywo(on line) w WCK Wodzisław.

0
614

Vocalsi na onlajnie

Z powodzeniem podbijają serca publiczności swoją wokalną przebojowością i szczerością bycia na scenie. Zespół Vocalsi – bo o nich mowa – pojawią się na Waszych ekranach w środę, 14 października o godzinie 20:00. Będzie to kolejny koncert online zorganizowany przez Wodzisławskie Centrum Kultury.

Grupa Vocalsi to lokalny zespół wokalny, którego początek sięga 2010 r. – Początkowo należało do niego kilka osób. Z czasem przybywało chętnych do wspólnego śpiewania. To co nas muzycznie kształtuje i gdzie najczęściej szukamy inspiracji to muzyka rozrywkowa lat 60-70-80 – mówi Urszula Wachtarczyk, liderka grupy i jej akompaniatorka.

W repertuarze zespołu znajdziemy polskie przeboje, pieśni religijne, piosenki biesiadne oraz popularne hity światowej muzyki POP. Ważnym atutem zespołu jest wspólne opracowywanie i aranżowanie wybranego utworu. Co więcej, często starają się śpiewać w układzie trzygłosowym.

Vocalsi często biorą udział w programach artystycznych lokalnych imprez rozrywkowych i koncertach plenerowych. Zespół może się pochwalić wieloma sukcesami biorąc udział w konkursach i przeglądach na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Aktualny skład zespołu: Judyta Ostrzołek, Sabina Makosz, Daria Suchy, Aleksandra Kołek, Grażyna Paloc, Michalina Kucza, Kamila Łatka, Mateusz Migdoł i Mariusz Makosz.

Koncert zespołu odbędzie się podczas bezpłatnej transmisji na żywo w internecie w ramach akcji #siećzkulturąwdomu, w środę 14 października o godzinie 20:00 (relacja na Facebooku Wodzisławskiego Centrum Kultury lub na kanałe YouTube).

https://wck.wodzislaw-slaski.pl/vocalsi-na-onlajnie