Aktualizacja – Petycja w sprawie przebudowy skrzyżowania (światła) w Gorzycach wysłana. Czekamy na odzew.

2
3777

PETYCJA, przeczytaj TU

Zakończyliśmy zbieranie podpisów w sprawie petycji dotyczącej: ”
Przebudowy skrzyżowania ulic Raciborskiej (5037S) i Rybnickiej (DK 78) w Gorzycach w woj. śląskim.”

W tym ciężkim zimowym okresie w dodatku przy zaostrzeniach Covid-19 udało nam się zebrać podpisy od 380 mieszkańców naszej gminy, całej Rady Gminy Gorzyce, części jednostek OSP, rad sołeckich i sołtysów, petycje poparło 22 przedsiębiorców.

Petycja została zaadresowana do głównego odbiorcy czyli GDDKiA w Katowicach a jej kopie do PZD w Wodzisławiu Śląskim, Starosty powiatu wodzisławskiego pana Leszka Bizonia oraz do Rady Gminy Gorzyce na ręce przewodniczącego Piotra Wawrzycznego.

Z tego miejsca chcę podziękować wszystkim tym , którzy byli zaangażowani w zbieranie podpisów, bez nich efekt był by mierny.
Teraz zaczekamy na odpowiedzi z GDDKiA oraz na to jak zareagują instytucje, które otrzymały petycję wraz listem intencyjnym.

O dalszym przebiegu sprawy poinformujemy w najbliższym czasie po otrzymaniu odpowiedzi.

PETYCJA, przeczytaj TU

KOLEJNE SOŁECTWA PRZYŁĄCZAJĄ SIĘ DO AKCJI.

Już od dłuższego czasu można zaobserwować wzmożony ruch od strony autostrady A1 na ulicy Raciborskiej w Gorzycach, gdy do tego dołożymy feralne skrzyżowanie z ulicą Rybnicką (światła ) w Gorzycach mamy każdego dnia potężne korki i utrudnienia w ruchu.

My jako redakcja portalu e-gorzyce.pl postanowiliśmy napisać petycję w sprawie możliwości przebudowy tego węzła drogowego. Petycję kierujemy do GDDKiA w Katowicach, PZD w Wodzisławiu Śl oraz do Wójta Gminy Gorzyce Daniela Jakubczyka.

Liczymy na to że wspólnymi rozmowami te instytucje dogadają się i zrobią coś by usprawnić ruch drogowy na tym skrzyżowaniu.

Podpisy zbieramy już od soboty 29 stycznia a petycję już poparło (podpisało się pod nią) wiele firm i przedsiębiorców z Gorzyc i Gorzyczek.
Petycję poprała prawie cała Rada Gminy Gorzyce(18 Radnych), część sołtysów i mieszkańców gminy.

Obecnie swój podpis można złożyć w Gorzycach u p. Bogusław Jordan, w Gorzyczkach u Sołtysa H. Grzegoszczyka, w Olzie u sołtysa J.Sosneckiego, w Turzy Śl u radnej M. Zając, w Czyżowicach u radnej M.Sieńko, w Odrze u sołtysa A. Szewieczek oraz u pani sołtys Uchylska A. Kaczmarczyk i u sołtysa Osin p. H.Tomali u sołtysa Bełsznicy E.Katrynioka u sołtysa Czyżowic D.Kurasza w Bluszczowie u p.M. Rybarza lista poparcia znajduje się także na stacji paliw w Gorzycach(SKR)

Jeszcze w tym tygodniu postaramy się takie listy poparcia dostarczyć do pozostałych sołectw.

jeśli ktoś z was ma ochotę się przespacerować i pozbierać podpisy w tej sprawie, petycję i listy poparcia możemy dostarczyć lub wysłać na maila. Kontakt 607431485 lub bogus1973@o2.pl

Nasza petycja jest już kolejną inicjatywą w tej sprawie. Swoje prośby na temat przebudowy tego skrzyżowania wcześnie do UG Gorzyce złożyli radny Krzysztof Paloc a później rada sołecka i sołtys Gorzyc.

PETYCJA

Podpisy zbieramy do 10 lutego 2021r.

2 KOMENTARZE

  1. Oj światełka Ci przeszkadzają bo 2 min by trzeba bylo poczekać. Uniwar Ci nie przeszkadza? Tam akurat brakuje lewoskrętu z prawdziwego zdarzenia bo trzeba niekiedy stać i na rondzie jak tyle tirów jedzie. Poczekaj jeszcze co bedzie jak postawią te wasze panattoni na które sie “cieszy cała gmina”. Wtedy też bedziesz zbierać podpisy że trzeba przebudowy drogi? Może łatwiej by było przedstawić za wczasu mieszkańcom gminy liczby ile tam tirów bedzie dojeżdżać do firmy i ile tam czasu bedzie można stracić. Jakie zagrożenia są z tym związane a nie przy…dalać się do skrzyżowania. W Gorzycach trzeba tylko dobrze to skrzyżowanie uzbroić w czujniki i napisać odpowiedni program, a nie to co teraz jest i wszyscy będą zadowoleni.

  2. Do poprzednika moze zamiast oczerniać , trzeba samemu zabrać sie do pracy. Rozpocząć od napisania petycji lub zapytać o pomoc np.e-gorzyce, dołączyć się do tej a później zabrać się za sutuację w Gorzyczkach. Co do uniwaru to chyba już gmina Godów więc zwróć sie tam. Popieram petycje pana Jordan bo choć mieszkam na kopcu to jestem zmuszony korzystać z tego skrzyżowania i cieszy mnie to że są tacy ludzie co bezinteresownie działają. Co do Panatoni w Gorzyczkach nikt nie zabral sieprofesjonalnie za protest, działania na FB to farsa, co chwilę inna wersja tak więc proponuje poprzednikowi wziąść przyklad z e-gorzyce i zabrać sie do pracy. Ciekawi mnie co na to nasz radny, soltys i pani posłanka jak oni zapatrywują sie w sprawe strefy. Pozdrawiam Tomek