Zostałeś wylosowany, ale jest jedno ale…

0
1319

Zostałeś wylosowany, ale jest jedno ale…możesz trafić na listę rezerwową!

Zapewne dużo osób oczekiwało losowania w sprawie dotacji na dofinansowanie do wymiany źródła ciepła w budynkach mieszkalnych na terenie Gminy Gorzyce na rok 2021. Choć samo losowanie przebiegło szybko i sprawnie to już co do zasady wylosowanych numerków można mieć wiele zastrzeżeń.

https://www.youtube.com/watch?v=LZyRA1OshU0&ab_channel=GminaGorzyce

I tak jak mówiła pani prowadząca losowanie. odbyło się jedno losowanie dla każdego z wariantów zaznaczając tu cyt: pierwsze wylosowane 120 numerów zostanie umieszczone na liście wnioskodawców a pozostałe numery na liście rezerwowej.. Wszystko by było ok gdyby w maszynie losującej nie zaznaczono opcji SORTUJ ROSNĄCO, tak więc maszyna wylosowała do wariantu pierwszego 160 numerów, do wariantu drugiego 145 nr, do wariantu trzeciego 40 nr układając numery rosnąco czyli od najmniejszego do największego.

Wariant I – 160 miejsc (120 miejsc lista wnioskodawców + 40 miejsc lista rezerwowa)
Wariant II – 145 miejsc (120 miejsc lista wnioskodawców + 25 miejsc lista rezerwowa)
Wariant III – 40 miejsc (30 miejsc lista wnioskodawców + 10 miejsc lista rezerwowa)

Patrząc regulamin losowania >>>Losowanie dla listy wnioskodawców i listy rezerwowej będzie odbywało się jednorazowo. O tym czy wniosek zakwalifikował się na listę wnioskodawców czy listę rezerwową decyduje miejsce w kolejności losowania. automatycznie na liście rezerwowej znajduję się ostatnie 40 nr z I wariantu, 25 nr z II wariantu i 10 nr z III wariantu.
https://www.gorzyce.pl/aktualnosci/index/Losowanie-wnioskow-na-dofinansowanie-do-wymiany-zrodla-ciepla-w-budynkach-mieszkalnych-na-terenie-Gminy-Gorzyce-na-rok-2021/idn:167


Tak wiec ten mały „ptaszek” zaznaczony w opcji „SORTUJ ROSNĄCO” narobił wiele zamieszania a wystarczyło go nie klikać, to generator losowania wyłonił by dla każdego z wariantów odpowiednia liczbę numerów ustawiając w nieprzewidywalny sposób.

Co teraz zrobią w UG Gorzyce ?. Jak udało mi się ustalić najprawdopodobniej będzie drugie losowanie które wyłoni z numerów wylosowanych listę rezerwową, lecz takiego rozwiązania nie ma w regulaminie.

Tak więc Ci co dziś rano oglądali i zaczęli się cieszyć ze zostali wylosowani i dostaną dotację muszą się uzbroić w cierpliwość i poczekać jak UG Gorzyce rozwiąże problem.

Chyba każdy ze się zgodzi ze najlepszym rozwiązaniem dla UG Gorzyce i zachowaniem twarzy było by przyznanie wszystkim wylosowanym numerom dotacji oczywiście po spełnionych w regulaminie wymogach.

Jak się sytuacja rozwinie będziemy państwa informować, temat poruszymy na dzisiejszej sesji Rady Gminy Gorzyce.

Bogusław Jordan