Gniazda szerszeni – OSP jednym usuwają, drugim odmawiają.

0
1034

fot. OSP.pl

Praktycznie każda jednostka OSP w naszej gminie jest wyposażona w strój, który umożliwia usunięcie owadów błonkoskrzydłych(OSY,SZERSZENIE).
Cóż z tego żeby ten sprzęt wykorzystać dana jednostka musi dostać polecenie wyjazdu, rozkaz od PSP Wodzisław Śl
.

Lecz nie jest to takie proste, przekonał się o tym mieszkaniec Turzy Śl. z ul. Zwycięstwa, który zauważył pod swoim dachem gniazdo szerszeni.
Z obawy na swoje małe dziecko zadzwonił na 998 i w rozmowie z PSP Wodzisław poinformowano go że musi sobie wynająć firmę, która usuwa takie gniazda lecz taka interwencja firmy wiąże się z kosztami.

O zaistniałej sytuacji poinformował naszą redakcje, zadzwoniliśmy do prezes OSP Turza śl przedstawiając dana sytuację. Iwona Wajsman potwierdziła że jednostka OSP wyjedzie do takiej interwencji ale tylko po otrzymaniu dyspozycji z PSP Wodzisław Śl.

Cóż takie przepisy no i nie da rady.

Lecz 17 sierpnia na stronach FB/OSP Turza Śląska pojawia się wiadomość że jednostka OSP Turza Śl wyjechała – “🚨 ALARM 40/17.08.2021r.
⏰ godz.18:00
🐝 Usunięcie gniazda owadów błonkoskrzydłych ul. Dalków “

W rozmowie z panią prezes ustaliłem, że dostali dyspozycje z PSP i wyjechali na akcje, dziwne?

Jak w rozmowie telefonicznej z rzecznikiem PSP Wodzisław przedstawiłem ową sytuacje, że na Dalków wydano rozkaz do wyjazdu OSP Turza Śl w celu usunięcia gniazda szerszeni a na ul. Zwycięstwa nie wydano takiego rozkazu ? – usłyszałem w odpowiedzi że każde zgłoszenie jest rozpatrywane inwidualnie i wtedy jest podejmowana decyzja co do podjęcia akcji.

Zaproponowałem mieszkańcowi z Turzy Śl z ul, Zwycięstwa o ponowne zgłoszenie zagrożeniaw dniu 18 .08.2021 w postaci gniazda szerszeni i i tym razem PSP Wodzisław odmówiła mu interwencji – informuje mieszkaniec Turzy Śl.

Tak więc co znaczy rozpatrzenie inwidualne?
PSP wysyła jednostki OSP do wybranych?
Co mają powiedzieć prezesi OSP w naszej gminie mieszkańcom, do jednych pojedziemy do drugich nie, bo takie rozkazy?
To więc po co zakupywać stroje ochronne skoro ich nie można wykorzystać?
Coś w tych przepisach o usuwaniu gniazd owadów błonkoskrzydłych jest nie tak.