Wiejska w Uchylsku do przebudowy

0
748

W Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. podpisano umowę dotyczącą przebudowy ul. Wiejskiej w Uchylsku.

Wykonawcą została firma Auto-Trans Asfalty sp. z o.o. Zakres inwestycji obejmuje przebudowę drogi wraz z podbudową na odcinku ponad 600 m. Koszt zadania do 873 tys. zł, a termin jego realizacji – 3 miesiące.

Z uwagi na małą szerokość drogi planuje się prowadzenie prac przy całkowitym zamknięciu. Umowę w imieniu Powiatu podpisali: starosta Leszek Bizoń i wicestarosta Tadeusz Skatuła. W spotkaniu uczestniczył też wójt Gorzyc Daniel Jakubczyk. Gmina inwestycję bowiem współfinansuje.

– Bardzo się cieszę, że dzięki bardzo dobrej współpracy z Zarządem i panem starostą to zadanie zostanie zrealizowane. Praktycznie nie ma szans pozyskania jakiegokolwiek dofinansowania ze środków zewnętrznych na poprawę tej drogi . Nie jest ona też obciążona dużym ruchem samochodowym. Za to znajduje się w terenie o dużych walorach krajobrazowych, dlatego chętnie przemieszczają się po niej rowerzyści – podkreśla wójt Daniel Jakubczyk.

Wójt Gorzyc już też zapowiedział chęć kontynuowania współpracy z powiatem przy kolejnych inwestycjach drogowych na terenie gminy Gorzyce.