Sporty walki to jego jego pasja. Przedstawiamy sylwetkę Szymona Miliona z Czyżowic.

0
2644

Fot. Wojciech Klimala
Szymon Milion pochodzący z Czyżowic ur.12.08.2000 w Wodzisławiu Śląskim, absolwent Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl lat 22.

Swoją przygodę ze sportami walki rozpoczął w miejscowym Czarnym Smoku jako zawodnik taekwondo, potem przyszedł czas na Kick Boxing, Muay Thai i wreszcie BJJ czyli Brazylijskie Ju Juitsu.
Od 16 roku życia związany jest z Warszawskim Centrum
Atletyki gdzie trenował u Pawła Sadowskiego boks by później przenieść się
do grupy WCA Pro pod oko Roberta Jocza.

Do tej pory stoczył około 100
amatorskich pojedynków w formułach Taekwondo, Kickboxing, Muay Thai i
BJJ. W Taekwondo był brązowym medalistą Mistrzostw Polski i Pucharu
Polski, BJJ zdobywa 3 miejsce na Mistrzostwach Polski. Z kolei w Kickboxingu został dwukrotnie
Mistrzem Polski, W Muay Thai jest Wicemistrzem Polski i zdobywcą Pucharu Polski
oraz zdobywa Puchar Świata.

Już jako zawodowiec debiutuje w MMA 18.06.2021 w Mysłowicach podczas Gali
Silezjan MMA 3
gdzie pokonał w 1 rudzie Wojciecha Pompkę. 14.10.2022 na
Gali SCF 4 w Namysłowie przegrał z notowanym w rankingu na 10 miejscu w Polsce
Przemysławem Górnym.
Obecnie Szymon Milion jest oceniany przez portal
branżowy Tapology na 148 miejscu w Europie i 56 miejscu w Polsce. Trenuje
pod nadzorem Roberta Złotkowskiego, Anzora Azhieva,Gerarda Lapińskiego, Arbi Shamaeva, Macieja Siemianowskiego w WCA Warszawa.
Aktualnie Szymon przygotowuje się do następnej walki, która planowana jest
na marzec 2023 a część przygotowań przeprowadzać będzie w Tajladi w Tajger
Gym.

Poniżej przedstawiamy krótki zarys kariery Szymona Miliona

W 2009r. zadebiutował na turnieju w Monachium gdzie zdobył 3-miejsce. Potem startował w licznych turniejach rangi Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Taekwo-do gdzie stawał na podium. W roku 2011 – zmienił dyscyplinę, rozpoczynając treningi Kick Boxingu, rok 2012 to 1 i 2 miejsce w Pucharze Świata, które odbyły się w Polsce. Wicemistrzostwo wywalczone na Mistrzostwach Polski w 2015 r. (walczył z kontuzją), skutkowało powołaniem do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Toskanii (Włochy). Także w 2015 roku rozpoczyna starty w Muay Thai i zdobywa Mistrzostwo Śląska wygrywając w finale z reprezentantem Polski w Muay Thai Maciejem Łobaczem, zdobywa Puchar Polski w Muay Thai, co także dało mu powołanie do reprezentacji Polski. Z kolei w 2016 – zdobywa Mistrzostwo Polski w Kick Boxingu i dostaje powołanie do reprezentacji Polski w Kick Boxingu. Poważna kontuzja eliminuje go z treningów i startów w roku 2017. Po wznowieniu treningów w 2018 udaje się do Bratysławy gdzie walczył w dwóch kategoriach wagowych, w jednej doszedł do ćwierćfinału a w drugiej zdobył 3 miejsce. Ostatnie pojedynki w Muay Thai zakończył podczas Mistrzostw Polski 2018, gdzie zdobył 2 miejsce. Także w tym samym roku (2018) – sprawdzał swoje umiejętności w Brazylijskim Ju Juitsu i w debiucie Ligi BJJ w Krakowie wywalcza 2 i 3 miejsce w dwóch kategoriach, zdobył też 3 miejsce na Mistrzostwach Śląska a w sierpniu walczył w Mistrzostwach Europy dużej organizacji ACB gdzie przegrał w ćwierćfinale, stawiając największy opór zwycięzcy turnieju. Zdobył 3 miejsce na Mistrzostwach Polski BJJ.

Fot. Wojciech Klimala

Fot. Wojciech Klimala