Zapraszamy do odkrywania „Skarbów Morawskich Wrót”

0
617

Zapraszamy do odkrywania „Skarbów Morawskich Wrót”

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Morawskie Wrota” opracowało w ramach międzynarodowego projektu współpracy „Nasze Środowisko – Naszą Przyszłością”, nową grę terenową polegającą na gromadzeniu pieczątek w specjalnym Paszporcie Turystycznym. Paszport „Skarby Morawskich Wrót” umożliwia w oryginalny i ciekawy sposób poznanie atrakcji tego obszaru. Nowatorstwo polega na połączeniu poznawania atrakcji w terenie z korzystaniem z aplikacji „Morawskie Wrota”, dostępnej na telefon w sklepie Google Play. Otwarcie skrytki zawierającej skarb (pieczątkę), musi być poprzedzone odsłuchaniem opowiadania, legendy lub bajki dostępnej tylko i wyłącznie w aplikacji. Krótkie słuchowisko pobudza wyobraźnię, zaciekawia i dostarcza nowych informacji o danym obiekcie, a łatwa zagadka umożliwia otwarcie skrzynki ze skarbem. To wspaniała zabawa dla rodzin z dziećmi, ale nie tylko. Pieczątki można gromadzić zarówno w paszporcie – książeczce, jak i w paszporcie wirtualnym dostępnym w aplikacji. Nie obejdzie się jednak bez odwiedzenia miejsca w terenie, gdyż dopiero wtedy uruchomi się słuchowisko i umożliwi dotarcie do skarbu!

Prosimy o poszanowanie skrytek i pieczątek, niestety kilka zostało już uszkodzonych.
Książeczki – paszporty dostępne będą w punktach informacji turystycznej, bibliotekach, domach kultury oraz w siedzibie LGD w Gorzycach przy ul. Raciborskiej 27.
Odkrywcy, którzy do końca wakacji uzbierają wszystkie 15 pieczątek otrzymają nagrody, po które należy zgłosić się do naszego Biura.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!