III liga – Unia „wyszarpała” remis.

0
535

Dwa dni dłużej musieli czekać piłkarze i kibice Unii Turza Śl na inaugurację sezonu w III lidze, powodem była zła pogoda by mecz z rezerwami Górnika Zabrze rozegrać w niedzielę 6 sierpnia 2023r.

Już w pierwszej kolejce Unici trafili na niezmiernie ciężkiego przeciwnika czyli rezerwy Górnika Zabrze. Lecz pierwsze minuty spotkania należały do Unii, cóż jak to się mówi nie wykorzystane sytuacje się mszczą i to zabrzanie jako pierwsi zdobyli gola w tym spotkaniu. W 17 minucie kontrę Górnika wykończył Dominik Szala, była to jedna wykorzystana sytuacja z dwóch jaką Górnik miał w pierwszej połowie, gdzie Unici mieli 4 sytuacje bramkowe z poprzeczką i słupkiem włącznie.

Kilka minut po wznowieniu drugiej części meczu zabrzanie po golu Mateusza Kuliga podwyższyli prowadzenie do stanu 0 – 2. Jednak piłkarze Unii maja charakter i skóry łatwo nie sprzedają i ostatnie 35 minut meczu zagrali z wielką charyzmą, (niczym jak w barażu ze Szczkowianką}, walczyli do końca. Najpierw na 1 -2 głową bramkę w 73 min zdobył Natan Wysiński a w 87 min wyrównał stan meczu na 2 – 2 Mateusz Bodzioch.

UNIA TURZA Śl – GÓRNIK II ZABRZE 2 – 2 (0-1)
Bramki: Natan Wysiński 17 min, Mateusz Bodzioch 87 min – Dominik Szala 17 min, Mateusz Kulig 55 min.